PS VR2 „zachwycił” nawet założyciela Oculusa. Palmer Luckey chwali sprzęt Sony

Gry
1842V
PlayStation VR 2
Wojciech Gruszczyk | 11.01, 16:31

W przyszłym miesiącu odbędzie się premiera PlayStation VR 2. Sony chce zapewnić w pełni next-genowe gogle VR, które zostały docenione nawet przez założyciela Oculusa. Jest to ciekawe biorąc pod uwagę ostatnie działania doświadczonego twórcy.

Palmer Luckey jest założycielem Oculus VR i projektantem Oculus Rift – w 2017 roku deweloper opuścił firmę. W zeszłym roku to właśnie on zaskoczył świat zapowiadając zaprojektowanie gogli VR, które mogą zabić gracza.

Twórca wciąż aktywnie interesuje się tematem wirtualnej rzeczywistości i w ostatnich tygodniach miał on okazję sprawdzić PlayStation VR 2. Palmer Luckey nie ukrywa zachwytów nad urządzeniem:

„Byłem zachwycony, gdy ostatnio używałem PSVR 2! Pierwsze PSVR było prawdopodobnie największym sukcesem generacji, ta wersja będzie jeszcze lepsza”.

Są to na pewno słowa, które powinny zainteresować fanów wirtualnej rzeczywistości, ponieważ Palmer Luckey miał bardzo istotny wkład w rozwój całej branży VR. Projektant nie ma także w interesie wychwalanie firmy Sony oraz PlayStation VR 2.

Warto pamiętać, że Sony postawiło na kilka ciekawych rozwiązań pokroju śledzenia ruchu gałek ocznych oraz haptycznych wibracji. Właśnie za takie rozwiązania urządzenie zostało już docenione przez pierwszych dziennikarzy, którzy mogli zapoznać się z PS VR2.

Źródło: PSU

Komentarze (40)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper