Samsung Neo QLED, MICRO LED i OLED na 2023 rok ujawnione. Firma stawia na „gamingową ekspansję”

Gry
1391V
Samsung TV 2023
Iza Łęcka | 04.01, 12:02

Z okazji targów CES 2023 koreańskie przedsiębiorstwo zaprezentowało tegoroczne modele telewizorów, wśród których nie zabrakło propozycji dla graczy. Producent, stawiając także na rozgrywkę w chmurze, umożliwi bezpośrednie korzystanie z Xbox Cloud Gaming.

Samsung współpracuje z zewnętrznymi partnerami, by zaoferować klientom rozgrywkę bez konsol i pobierania gier. W najnowszych sprzętach znajdują się aplikacje Xboksa, NVIDIA GeForce Now oraz Utomik, umożliwiające „po prostu włączenie telewizora i grę”.

Dodatkowo producent przygotowuje Panel Gracza 3.0, który zostanie wyposażony w takie rozwiązania jak MiniMap Sharing (pozwala dostrzec minimapę w dowolnej grze) oraz Virtual Aim Point (rozwiązanie dla fanów strzelanek, które pokazuje wyraźniejszy celownik w dowolnej produkcji).

W trakcie targów technologicznych Koreańczycy zaprezentowali nową linię Samsung Neo QLED 8K Excellence Line i 4K, którą stworzono z myślą o „najbardziej wymagających widzach”. Firma oferuje najwyższą jakość obrazu dzięki Neuronowemu Procesorowi AI (Neural Quantum) „potęgującemu możliwości i precyzję podświetlenia Quantum Mini LED z 14-bitowym przetwarzaniem i skalowaniem obrazu dzięki sztucznej inteligencji”. By mocniej pogłębić realizm inżynierowie wykorzystali technologię Wzmocnienia Głębi Obrazu Pro (Real Depth Enhancer Pro) oraz lepszą kontrolę nad podświetleniem kształtów (Shape Adaptive Light Control) – rozwiązania podkreślą „efekt trójwymiarowości”.

Samsung TV 2023

W najnowszych telewizorach wprowadzony zostanie „Automatyczny Remastering HDR”, czyli technologia wykorzystująca głębokie uczenie do analizowania i stosowania efektów HDR (High Dynamic Range) w czasie rzeczywistym do treści SDR (Standard Dynamic Range) scena po scenie.

Firma integruje także urządzenia Zigbee i Thread oraz udostępnia nowe funkcje:

  • Chat Together: Użytkownicy mogą łatwo wejść do grupy czatowej na żywo, aby podzielić się przemyśleniami i reagować w czasie rzeczywistym wspólnie z innymi uczestnikami, którzy również oglądają te same treści.
  • ConnecTime: Ułatwia odbieranie połączeń wideo z podłączonych urządzeń, zapewniając większy obraz do połączeń wideo na telewizorze i płynne przejście na mniejsze urządzenie, jeśli użytkownik chce odejść od telewizora i przenieść połączenie na inny ekran.
  • 3D Map View: Widok mapy 3D, zaprojektowany tak, aby umożliwić użytkownikom wygodne sterowanie podłączonymi urządzeniami i monitorowanie ich, umożliwia użytkownikom natychmiastowe uzyskanie widoku domu i wszystkich urządzeń SmartThings z lotu ptaka.

Samsung przedstawił szczegóły serii Micro LED na 2023 rok – klienci zakupią ekrany od 50 do aż 140 cali. Modułowa konstrukcja sprawi, że użytkownicy dowolnie dostosują telewizor do swoich potrzeb.

W sklepach pojawi się także 77-calowy OLED uzupełniający linię 55- i 65-calowych ekranów. Producent podkreśla, że w tym wypadku połączy rozwiązanie Quantum Dot z superwydajnymi Neuronowymi Procesorami, by zachować główne zalety technologii OLED i jednocześnie usunąć jej ograniczenia w jasności i odwzorowaniu kolorów. Propozycje będą odznaczały się częstotliwością odświeżania 144 Hz i wszystkimi inteligentnymi funkcjami Samsung, w tym również opcjami zaprojektowanymi z myślą o graczach.

Samsung soundbar 2023

Na targach CES ogłoszono także „kolejny wymiar dźwięku” korporacji Samsung, który będzie bazował na dalszych pracach nad ulepszaniem wrażeń słuchowych, nowych soundbarach oraz rozwiązaniu Q-Symphony:

  • AI Sound Remastering: W 2023 roku flagowy telewizor i soundbar firmy Samsung oferują funkcję Sound Remastering, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do remasterowania każdego obiektu dźwiękowego, aby zapewnić czystość głosów, całkowicie otaczające słuchacza dźwięki otoczenia i odpowiednią głośność każdego elementu składającego się na daną scenę.
  • Nowe soundbary: Zróżnicowane produkty odpowiadające na różne potrzeby. Flagowy soundbar HW-Q990C z 11.1.4-kanałowym dźwiękiem obsługujący Dolby Atmos, a także ultracienki 3.1.2-kanałowy model HW-S800B z Dolby Atmos i mocnym basem. Jego kompaktowe wymiary – 40 mm wysokości i 38 mm głębokości – sprawiają, że pięknie prezentuje się z dowolnym telewizorem.
  • Q-Symphony: Harmonia dźwięku płynąca z połączenia głośników telewizora i soundbara wchodzi na wyższym poziom. Nowa wersja Q-Symphony 2023 zapewni znacznie udoskonalony dźwięk. Soundbar wykorzysta możliwości procesora telewizora, aby przeanalizować każdy sygnał audio i przetworzyć dźwięk, by dokładniej wydobyć detale.
Źródło: Informacja prasowa - Samsung

Komentarze (47)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper