God of War Ragnarok świątecznym hitem w Wielkiej Brytanii. Sprzedaż gier w pudełkach spadła o 10%

Gry
1353V
God of War Ragnarok
Iza Łęcka | 03.01, 08:24

Strategia Sony bazująca na dostarczeniu na rynek wielu nowych egzemplarzy PS5 znalazła swoje odzwierciedlenie w statystykach sprzedaży. Firma zadbała o dodatkowe dostawy, dzięki czemu gracze z Wielkiej Brytanii nie tylko sięgnęli po konsole, ale dodatkowo niezwykle często wybierali produkcję Santa Monica Studio.

Pod koniec roku w wielu domach na Wyspach znalazły się PlayStation 5, a do nich klienci dołączali osadzoną na Dalekiej Północy historię boga wojny, która okazała się „hitem w świątecznym okresie”. Popularność fizycznego wydania została wzmocniona przez pakiet zawierający konsolę i gry.

Jak wiadomo God of War Ragnarok trafił także na PS4, co pomogło podkręcić ostateczny rezultat produkcji – biorąc pod uwagę fizyczną dystrybucję, jest to czwarta największa zeszłoroczna premiera w Wielkiej Brytanii.

W najnowszym zestawieniu ostatnia przygoda Kratosa wskoczyła na szczyt, pokonując Fifę 23 oraz... Mario Kart 8 Deluxe. Wszystkie pozycje mogą pochwalić się mniejszym zainteresowaniem niż w tygodniu przed świętami, co wydaje się jak najbardziej zrozumiałe, lecz warto zauważyć, że największe hity grudnia musiały uznać wyższość starszych tytułów. Ranking został niemal zdominowany przez gry przygotowane z myślą o Nintendo Switchu.

Need for Speed Unbound odnotował solidny spadek na 31. miejsce zestawienia (o 54% gorsza sprzedaż), natomiast The Callisto Protocol (34. miejsce, -61%) i Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion (35 lokata, -58%) osiągnęły jeszcze bardziej niezadowalające rezultaty.

Redakcja Gamesindustry.biz potwierdza, że w całym 2022 roku sprzedaż gier w pudełkach spadła o 10% względem poprzednich 12 miesięcy.

Tak prezentuje się ranking najchętniej kupowanych produkcji w Wielkiej Brytanii w tygodniu kończącym się 31 grudnia:

  1. God of War: Ragnarok (3 - miejsce w poprzednim tygodniu)
  2. FIFA 23 (1) 
  3. Mario Kart 8: Deluxe (4)
  4. Call of Duty: Modern Warfare 2 (5)
  5. Pokémon Violet (5)
  6. Nintendo Switch Sports (6)
  7. Pokémon Scarlet (8)
  8. Animal Crossing: New Horizons (12)
  9. Minecraft (Switch) (10)
  10. Sonic Frontiers (7)

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do God of War: Ragnarok.

Źródło: Gamesindustry.biz

Komentarze (133)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper