The Last of Us od HBO ma zaprezentować najwyższy poziom. Craig Mazin jest pewny sukcesu serialu

Filmy/seriale
1520V
the last of us hbo
Wojciech Gruszczyk | 19.12.2022, 16:14

Craig Mazin jest bardzo pewny serialu przygotowanego dla HBO. Reżyser wypowiedział się na temat produkcji i jego zdaniem adaptacja „The Last of Us” będzie wyjątkowym doświadczeniem dla graczy i widzów.

Redakcja Empire miała okazję rozmawiać z reżyserem „The Last of Us” i dziennikarze na początku wspominają o trudach adaptacji gier na seriale lub filmy – choć na przestrzeni lat pojawiło się kilka znaczących hitów pokroju „Arcane”, to jednak w ostateczności znacznie częściej na małych lub dużych ekranach obserwowaliśmy fatalnie zrealizowane propozycje.

Dalsza część tekstu pod wideo

Sytuacja ma się jednak zmienić, ponieważ nadciąga „The Last of Us” – Craig Mazin jest przekonany, że adaptacja osiągnie sukces, ponieważ widzowie zobaczą „najwspanialszą historię, jaka kiedykolwiek została opowiedziana w grach wideo”.

Twórca podkreślił bardzo ważny aspekt pozycji Naughty Dog, ponieważ w The Last of Us bohaterowie „nie strzelali z gałek ocznych”, a po prostu jest to historia o ludziach:

„To byli po prostu ludzie. A to, samo w sobie, jest niezwykle rzadkie w grach. Nigdy nie doświadczyłem czegoś takiego, a gram w gry wideo od 1977 roku”.

Reżyser zaznaczył, że on i Neil Druckmann (scenarzysta i reżyser serii The Last of Us) zdawali sobie sprawę, że gry oferują inną rozrywkę względem filmów i seriali, ale właśnie ich zadaniem było odpowiednie przeniesienie akcji dla nowych odbiorców:

„Gry same w sobie są często genialne do grania, a wcale nie genialne do oglądania, gdy są udramatyzowane. Neil i ja zawsze wiedzieliśmy, żeby zapytać: 'Dlaczego robimy tylko to, co jest w grze? Co możemy zrobić, aby rozszerzyć [produkcję]?”.

„The Last of Us” zadebiutuje na HBO i HBO Max w połowie stycznia.

Źródło: Empire Online

Komentarze (20)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper