Dying Light 2 z oficjalnym wsparciem modów. Techland opublikował narzędzia do tworzenia map

Gry
765V
Dying Light 2
Wojciech Gruszczyk | 13.12.2022, 16:37

Techland chce przez najbliższe kilka lat rozwijać Dying Light 2, ale deweloperzy nie zapominają o pracy społeczności. Własnie wydano narzędzia, dzięki którym to gracze będą mogli realizować projekty i oferować je społeczności.

Od dzisiaj gracze na PC mogą rozpocząć przygotowywanie własnych map do Dying Light 2, by następnie dzielić się projektami z innymi fanami i pobierać propozycje społeczności. Jest to ważny moment w przypadku rozwoju pozycji, ale aktualnie propozycja jest oferowana wyłącznie zainteresowanym na PC.

Dalsza część tekstu pod wideo

Techland zaoferował graczom możliwość opracowania własnych projektów i zaprasza zainteresowanych na konkurs zatytułowany „Shape your City” – dzięki niemu projektanci zgarną nagrody o łącznej wartości ponad 50 tysięcy dolarów.

„Pierwsza odsłona Dying Light otrzymała ponad 700 map. Wraz z Techlandem chcemy przedstawić nową wersję poziomów społeczności do Dying Light 2 Stay Human – zarówno na PC, jak i w przyszłości na konsolach. W ten sposób chcemy dotrzeć z treściami tworzonymi przez użytkowników do szerszej publiki. Łatwo dostępne, oficjalne wsparcie modów to nasza ambicja, którą chcemy dzielić z Techlandem i ich społecznością twórców – treści przygotowane przez entuzjastów są zbyt dobre, by gracze nie mieli okazji ich wypróbować” – mówi Scott Reismanis, prezes i współzałożyciel mod.io.

„Wiemy, jak bardzo lubiliście narzędzia deweloperskie do Dying Light i bardzo się cieszymy, że wraz z naszymi partnerami z mod.io możemy ogłosić dodanie tej funkcjonalności do kontynuacji. Nasi gracze mają teraz jeszcze więcej treści i możliwości, by tworzyć mapy i własne historie. Czas więc wziąć się do roboty i pokazać swoje umiejętności! Więc… na co jeszcze czekacie?” – dodaje Rafał Polito, Technology Producer w Techland.

Gracze mogą opracowywać nowe miejscówki na Steam i Epic Games Store, jednak aktualnie plików nie pobierzemy na konsolach. Techland potwierdził, że aktualnie jest to beta – w przyszłym roku odbędzie się pełna premiera technologii i jednocześnie integracja z konsolami.

Narzędzia do tworzenia modów znajdziecie TUTAJ.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Dying Light 2 Stay Human.

Źródło: Informacja prasowa - bettergamingagency

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper