FTC chce oficjalnie zablokować transakcje Microsoftu z Activision Blizzard. Amerykanie złożyli pozew

Gry
3973V
Microsoft Activision Blizzard
Wojciech Gruszczyk | 08.12.2022, 20:08

Federalna Komisja Handlu nie zamierza czekać do przyszłego roku. FTC chce oficjalnie zablokować umowę Microsoftu z Activision Blizzard, przez co transakcja może upaść i Call of Duty oraz inne gry wydawcy nie zostaną dołączone do Xbox Game Pass.

The Washington Post właśnie potwierdził zaskakującą wiadomość – Federalna Komisja Handlu złożyła w czwartek pozew o zablokowanie wartego 69 mld dolarów przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Zdaniem urzędników ze Stanów Zjednoczonych – tak ogromna transakcja pozwoli gigantowi technologicznemu na stłamszenie konkurencji w branży gier.

FTC uważa, że Microsoft będzie chciał blokować gry na innych platformach – taką sytuację zdaniem urzędników już widzieliśmy w przypadku Bethesdy:

„Microsoft pokazał już, że może i będzie wstrzymywać treści od swoich rywali w dziedzinie gier. Dziś staramy się powstrzymać Microsoft przed uzyskaniem kontroli nad wiodącym, niezależnym studiem gier i wykorzystywania jej do szkodzenia konkurencji na wielu dynamicznych i szybko rozwijających się rynkach branży gier” – Holly Vedova, dyrektor Biura Konkurencji FTC.

Działania Federalnej Komisji Handlu w sprawie zablokowania transakcji Activision Blizzard z Microsoftem ma rozpocząć zupełnie nowy rozdział w historii branży technologicznej ze Stanów Zjednoczonych. Lina Khan została nową szefową FTC i to właśnie ona ma stać za „nową erą egzekwowania przepisów antymonopolowych charakteryzujących się chęcią wniesienia spraw do sądu, a nie dążyć do ugody z firmami”.

Możemy podejrzewać, że „walka” o Call of Duty będzie trwać. Już wcześniej przedstawiciele Activision stwierdzili, że będą walczyć o transakcję i są gotowi pójść do sądu, by w ostateczności fuzja mogła zostać zatwierdzona.

Źródło: The Washington Post

Komentarze (497)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper