The Callisto Protocol naprawione na PC. Digital Foundry potwierdza pozytywną wiadomość, ale ma zastrzeżenia

Gry
1431V
The Callisto Protoco
Wojciech Gruszczyk | 08.12.2022, 19:02

Striking Distance Studios od premiery stara się naprawić The Callisto Protocol i przygotowane aktualizacje wyeliminowały największy problem wersji na PC. Twórcy nie mogą spoczywać na laurach, ale gracze mogą oczekiwać znacznie przyjemniejszej rozgrywki.

W dniu premiery The Callisto Protocol było w zasadzie niegrywalne na PC. Glen Schofield potwierdził, że w odpowiednim czasie zamierza dowiedzieć się, dlaczego jego zespół nie zajął się dopracowaniem produkcji na komputery osobiste, ale aktualnie deweloperzy skupiają się wyłącznie na przygotowywaniu kolejnych poprawek.

Dalsza część tekstu pod wideo

Digital Foundry postanowiło sprawdzić działanie gry po ostatniej aktualizacji i dziennikarze potwierdzają pozytywną wiadomość – „prawie wszystkie zacięcia związane z kompilacją shaderów, których doświadczyliśmy w pierwszych 30 minutach gry, zostały wyeliminowane”.

Redakcja nie ma pewności, że w całej grze nie natraficie już na błąd, który w zasadzie uniemożliwiał rozgrywkę, ale deweloperzy wyraźnie zajęli się wyeliminowaniem największego problemu.

Wielkie zacinanie się The Callisto Protocol zostało wyeliminowane, ale Alex Battaglia podkreśla, że zespół wciąż musi zająć się odpowiednią optymalizacją, ponieważ produkcja nadal w nieodpowiedni sposób korzysta z mocy procesora – w wielu momentach gracze mogą zauważyć, że CPU i nawet GPU nie działają na pełnych obrotach, ale liczba klatek na sekundę jest „w wielu scenariuszach zaskakująco niska”.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do The Callisto Protocol.

Źródło: Eurogamer

Komentarze (24)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper