Xbox Game Pass z 2 grami od dzisiaj. Microsoft postarał się o mocną niespodziankę?

Gry
9110V
Xbox Game Pass PPE.pl
Iza Łęcka | 08.12.2022, 07:35

Subskrybenci zyskującego na popularności abonamentu zapoznają się z następnymi dwoma produkcjami, wśród których znalazła się niepozorna propozycja doceniona przez pierwszych dziennikarzy. Chained Echoes może liczyć na zaskakująco dobre przyjęcie.

We wtorek ofertę Xbox Game Pass wzmocniły takie tytuły jak LEGO Star Wars: The Skywalker Saga i Hello Neighbor 2, jednakże w tym tygodniu gracze mogą przygotować się na następne atrakcje oferowane przez giganta z Redmond. Od dzisiaj możemy sprawdzić dwie gry:

Metal: Hellsinger znalazł się na rynku 15 września, kiedy debiutował na PS5, XSX|S oraz PC i został dodany do katalogu amerykańskiej usługi. Twórcy ze studia Outsiders opracowali także wydanie na poprzednią generacją, które dzisiaj ma premierę i automatycznie zasila Xbox Game Pass.

Dla wielu graczy znacznie ciekawszym tytułem okaże się Chained Echoes, efekt pracy solowego dewelopera, który dostarczył bardzo solidne RPG. Matthias Linda stworzył grę, która obecnie na serwisie Opencritic może pochwalić się średnią ocen na poziomie 91% – zgodnie z rankingiem jest to trzecia najlepiej oceniana produkcja 2022 roku.

Chained Echoes zrecenzowało dopiero pięciu dziennikarzy, lecz opinie są bardzo pozytywne:

  • God is a Geek - 10 / 10,
  • Gaming Nexus - 9 / 10,
  • The Outerhaven Productions - 4,5 / 5,
  • Hobby Consolas - 89 / 100,
  • TechRaptor - 8,5 / 10.

Gra wyróżnia się dobrze napisaną i pełną dramaturgii historią, szybką walką, interesującą eksploracją świata, a jeden z redaktorów przekazał, że jest to „prawdziwy list miłosny do klasyki jRPG-ów ze SNES-a z lat 90.”. Tytuł posiada ciekawych bohaterów, przyjemną dla oka piksel artową oprawę, genialną ścieżkę dźwiękową i odznacza się „nienaganną dbałością o szczegóły”. W mniej pozytywnych fragmentach tekstów można przeczytać o braku voice actingu, co więcej, recenzenci zauważają, że na niektórych etapach historii odczuwa się, że twórca nie poświęcił wydarzeniom odpowiednio dużo uwagi.

Źródło: Xbox / Opencritic

Komentarze (146)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper