Akademia pana Kleksa na pierwszym zwiastunie. Tomasz Kot w wielkiej roli - film zaskoczy jakością!

Filmy/seriale
8973V
Akademia pana Kleksa
Wojciech Gruszczyk | 06.12.2022, 14:35

W przyszłym roku „Akademia pana Kleksa” zostanie rozbudowana o nowy film, za który będzie odpowiadał Maciej Kawulski. Współzałożyciel KSW zmierzy się z polską legendą, ale pierwszy zwiastun może zachęcić do historii. 

24 listopada zakończono prace nad pierwszym filmem z nowej „Akademii pana Kleksa” – tym razem w głównej roli zobaczymy Tomasza Kota („Bogowie”, „Zimna wojna”, „Skazany na bluesa”), który wcielił się w Ambrożego Kleksa. Jak się jednak okazuje – Piotr Fronczewski, który wcześniej wcielił się w kultową postać, również został zaangażowany w pracach nad nową historią i pojawił się na początku materiału. To właśnie on wprowadza widzów w ten intrygujący świat.

Nowa „Akademia Pana Kleksa” to wielki projekt – pod koniec 2023 roku odbędzie się premiera pierwszego filmu, a w 2025 roku zobaczymy kontynuację. Jednocześnie Maciej Kawulski, który jest reżyserem i zarazem producentem widowiska chce stworzyć „całe uniwersum” – opowieści mają być połączone z NFT oraz Kleks Academy.

Już kilka miesięcy temu Maciej Kawulski informował, że cały projekt pozwoli widzom oraz fanom „spędzać więcej czasu z Kleksem”, a jednocześnie inicjatywa sprawi, by nawet twórcy pozostali w „takiej prawdziwej, realnej, nawet jeśli wirtualnej, interakcji z widzem”:

Źródło: Kultura Onet

Komentarze (83)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper