Hogwarts Legacy na muzycznym zwiastunie. Uwertura wprowadza graczy w klimat gry

Gry
672V
Hogwarts Legacy screeny
Wojciech Gruszczyk | 05.12.2022, 15:28

Hogwarts Legacy za 67 dni odbędzie się premiera Hogwarts Legacy, więc Warner Bros. przygotowało kolejny zwiastun, który ponownie w dość nietypowy sposób prezentuje tytuł ze świata J.K. Rowling. Wydawca tym razem zdecydował się na muzyczny materiał.

Kampania marketingowa Hogwarts Legacy jest... dziwna. Wydawca i deweloperzy przedstawiają nowe materiały z gry, ale w tym wypadku nie zawsze możemy liczyć na konkretne filmy pełne rozgrywki, a zamiast tego możemy doświadczać różnych wrażeń słuchowych.

Już wcześniej kilkukrotnie publikowano zwiastuny ASMR, które pozwoliły między innymi wsłuchać się w odgłosy świata przedstawionego, a tym razem opublikowano uwerturę – jest to niecykliczna instrumentalna forma muzyczna, najczęściej w formie sonatowej stanowiąca wstęp do między innymi opery.

Utwór jest w tym wypadku ciekawy, ponieważ na początku usłyszycie dźwięki, które mogą się Wam skojarzyć ze starszymi odsłonami z serii Harry Potter, ale w pewnym momencie 54-osobowa orkiestra i chór składający się z członków University of Utah, BYU, Salt Lake Symphony Orchestra, lokalni muzycy studyjni oraz znani artyści rozpoczynają nową kompozycję. 

W tle zobaczycie kilka ujęć z rozgrywki, jednak nie jest to klasyczny gameplay, a kolejny raz autorzy skupiają się na pokazaniu lokacji. 

Źródło: YouTube.com

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper