Transakcja Microsoftu z Activision Blizzard zatwierdzona w 1 europejskim kraju. Microsoft zdobywa małe rynki

Gry
1880V
Xbox Activision Blizzard
Wojciech Gruszczyk | 29.11.2022, 15:33

Microsoft otrzymał zgodę na finalizację umowy z Activision Blizzard w trzecim kraju. To nadal za mało, by świętować wielkie zwycięstwo, ale małymi krokami korporacja realizuje swój plan.

Microsoft podobno zamierza zaoferować Sony 10-letnią umowę, by przekonać między innymi urzędników z Unii Europejskiej do zaakceptowania umowy z Activision Blizzard. Zanim jednak korporacja wydała oficjalne pismo, Serbowie zdecydowali się zaakceptować umowę.

Urzędnicy z Komisji Ochrony Konkurencji wydali oświadczenie, w którym zatwierdzili transakcję Microsoftu z Activision Blizzard. Jest to już trzeci kraj po Brazylii oraz Arabii Saudyjskiej, który nie ma nic przeciwko, by gigant z Redmond dokonał wielkiego przejęcia.

„Według Komisji Ochrony Konkurencji w Serbii, przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft zostało zatwierdzone w listopadzie 2022 r.

> http://kzk.gov.rs/kzk/wp-content/uploads/2022/11/Microsoft.pdf

W tej chwili umowa została bezwarunkowo zatwierdzona w Brazylii, Arabii Saudyjskiej i Serbii”.

Jest to oczywiście mały rynek, więc raczej nie będzie miał dużego znaczenia w przypadku decyzji Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych, ale jak widać kolejni urzędnicy nie mają problemów z wizją Microsoftu.

Nie jest jednak sekretem, że najważniejsze dla Microsoftu jest „zdobycie” kluczowych rynków, a jeden z sukcesów (Europa, Wielka Brytania, USA) może skłonić kolejne kraje do zatwierdzenia umowy.

Źródło: Roberto Serrano

Komentarze (72)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper