Microsoft ma szykować „kompromisy”, by uzyskać zgodę na przejęcie Activision Blizzard

Gry
2025V
PlayStation Xbox
Wojciech Gruszczyk | 28.11.2022, 20:03

Microsoft chce za wszelką cenę przejąć Activision Blizzard i korporacja nie zamierza czekać na ruchy regulatorów z poszczególnych krajów. Według najnowszych informacji – Amerykanie chcą wyjść naprzeciw urzędnikom i zamierzają zaproponować Sony umowę.

Redakcja Reuters donosi o kolejnych planach Microsoftu – firma ma podobno szykować „środki zaradcze”, by przekonać urzędników z Unii Europejskiej i uzyskać zgodę na przejęcie Activision Blizzard.

Komisja Europejska oficjalnie rozpoczęła drugi etap dochodzenia, który ma bardzo dokładnie zbadać transakcję, jednak Microsoft najwidoczniej nie chce czekać do przyszłego roku i chce nie tylko pomóc szczęściu i przede wszystkim przyspieszyć wydanie zgody.

Microsoft chce według Reutersa przygotować oficjalną, 10-letnią umowę licencyjną dla Sony – Phil Spencer już wcześniej zwrócił się z podobną propozycją do Jima Ryana, ale teraz najwidoczniej korporacja chce wykonać ten ruch oficjalnie.

„Środek zaradczy Microsoftu polegałby głównie na zawarciu 10-letniej umowy licencyjnej z właścicielem PlayStation, firmą Sony, powiedziała inna osoba mająca bezpośrednią wiedzę [na temat działań Microsoftu – red.]”.

Sytuacja jest jednak ciekawa, ponieważ Amerykanie chcą wyraźnie podbić ofertę, ponieważ wcześniej oferowali Sony 3-letnią współpracę. W tamtym czasie szef PlayStation stwierdził, że umowa zaproponowana przez Microsoft była „nieodpowiednia na wielu poziomach”.

Źródło: Reuters

Komentarze (208)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper