Avatar 2 zostanie pokazany w chińskich kinach. Disney wróci do Państwa Środka po ponad trzech latach

Filmy/seriale
520V
Avatar 2
Kajetan Węsierski | 26.11.2022, 14:30

"Avatar 2" to najbardziej wyczekiwany film końcówki tego roku - nie ma sensu się z tym kłócić. Sequel głośnej produkcji sprzed ponad dekady ma raz jeszcze podbić serca milionów ludzi z całego świata. Czy się to uda? Trudno powiedzieć - tym razem trudno będzie wywrzeć tak spore wrażenia pod względem technologicznym, więc więcej uwagi będzie skupiało się na fabule i mniejszych kwestiach, które będą budowały ogólny obraz filmu.

Zainteresowanie nim jest jednak wielkie, co potwierdzają niektóre doniesienia. Jak się bowiem okazuje, "Avatar 2: Istota Wody" już 19 grudnia pojawi się w chińskich kinach. I choć pozornie może nie wydawać się to wielką informacją, należy wspomnieć, że przez ostatnie lata między Disneyem a Państwem Środka nie było najlepiej (delikatnie ujmując). To zaowocowało sytuacją, gdzie od 2019 roku żaden film rzeczonej wytwórni nie był emitowany w tamtejszych kinach.

Jest to więc bardzo ważna sytuacja z obu stron. Szczególnie może na tym jednak skorzystać sam Disney - globalny box office będzie oczywiście odpowiednio większy, a jeśli tylko sprzedaż biletów okaże się "nie do odrzucenia", prawdopodobnie będzie to początek załagodzenia stosunków między stronami. I zdecydowanie może zaowocować to wzrostem liczby premier od wytwórni Myszki Miki, które będą pojawiały się w Chinach.

Źródło: Twitter - Culture Crave

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper