Activision jest gotowe „walczyć” w sądzie, by dołączyć do Microsoftu

News
2583V
Microsoft Activision Blizzard
Wojciech Gruszczyk | 24.11, 16:10

Ostatnie doniesienia ze Stanów Zjednoczonych sugerują, że Microsoft może mieć poważne problemy z przyłączeniem do swojej rodziny Activision Blizzard. Korporacja odpowiedzialna za serię Call of Duty jest jednak gotowa na sądową batalię, by móc pracować dla producenta Xboksów.

Federalna Komisja Handlu ze Stanów Zjednoczonych może w niedalekiej przyszłości złożyć „pozew antymonopolowy”, za pomocą którego zostanie zablokowana umowa Microsoftu z Activision Blizzard. Okazuje się, że na taką rywalizację jest gotowa firma dostarczająca na rynek gry z serii Call of Duty.

Lulu Cheng Meservey podkreśla, że Microsoft i Activision współpracują z regulatorami, by rozwiać ich obawy. Dyrektor operacyjna jest gotowa, by walczyć o finalizację transakcji:

„Widząc wiele spekulacji na temat przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft.

Wszelkie sugestie, że transakcja ta mogłaby mieć skutki antykonkurencyjne, są absurdalne. Ta fuzja przyniesie korzyści graczom i amerykańskiemu przemysłowi gier - zwłaszcza, że mamy do czynienia z silniejszą konkurencją z zagranicy”.

„Zobowiązujemy się do kontynuowania współpracy z organami regulacyjnymi na całym świecie, aby umożliwić przeprowadzenie transakcji, ale nie zawahamy się walczyć w jej obronie, jeśli będzie to konieczne”.

Lulu Cheng Meservey podkreśliła ważny szczegół – Microsoft nawet po przejęciu Activision Blizzard nie będzie największą korporacją w świecie gier. Jest to jeden z ważnych szczegółów, który na pewno może zostać wykorzystany w sądzie. 

Sytuację z FTC skomentował również Michael Pachter, który uważa, że działania Federalnej Komisji Handlu mają wyłącznie na celu uzyskanie pisemnych ustępstw od Microsoftu, ponieważ urzędnicy w tej sytuacji nie mogą liczyć na wielkie zwycięstwo. 

„US FTC "prawdopodobnie" zostanie zmiażdżony w sądzie, dlatego nie złoży pozwu 

Sprawa zostanie rozwiązana, gdy Microsoft zgodzi się na listę żądań, aby utrzymać status quo; FTC wycofa swoje zastrzeżenia”.

Źródło: Windowscentral

Komentarze (245)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper