Elite Dangerous z kolosalnymi zmianami w aktualizacji 14. Twórcy uruchamiają „dwie wersje galaktyki”

News
1065V
Elite
Bartosz Dawidowski | 24.11, 10:22

Twórcy Elite Dangerous zapowiedzieli wielkie zmiany w tej kosmicznej produkcji. Już za kilka dni do gry zostaną wprowadzone bardzo ważne zmiany w aktualizacji 14.

Już 28 listopada zostanie opublikowana aktualizacja 14 do Elite Dangerous. Gra przejdzie dzięki niej w domyślny tryb Live. Tylko w module będziemy doświadczać nowych wydarzeń i otrzymywać świeżą zawartość. Tryb dostępny będzie dla wszystkich graczy na PC, bez wymogu kupowania rozszerzenia Odyssey.

Drugim trybem działania Elite Dangerous będzie Legacy Mode. W nim gracze będą mogli działać według starych zasad i w środowisku znanym z aktualizacji 3.8. Postępy w tym trybie nie będą przenoszone do trybu Live i nie będziemy uczestniczyć w narracji fabularnej z serwisu GalNet. Deweloperzy zapewnią nam zatem jakby dwie wersje Drogi Mlecznej – w aktualizowanej wersji Live i w „starym” wydaniu, w trybie Legacy. Gracze konsolowi będą mieć dostęp wyłącznie do modułu Legacy.

Podzielenie rozgrywki na dwa tryby związane jest z ogromnymi zmianami wprowadzanymi do Elite Dangerous w wersji 4.0. Galaktyka ma się „zmienić w diametralny sposób” (prawdopodobnie na skutek ogromnej inwazji obcych, o czym pisaliśmy tutaj.).

Autorzy Elite Dangerous przedstawią niedługo kolejne wieści na temat nowości, ktore będą wprowadzane do tej kosmicznej przygody w 2023 r. Aktualizacja 15 i 16 będzie dostępna wyłącznie w trybie Live.

Źródło: https://www.elitedangerous.com/news/elite-dangerous-update-14-and-beyond-live-and-legacy-modes

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper