PS6 z datą premiery? Sony w oficjalnym dokumencie wspomina o next-genowej konsoli

Gry (plotka)
11335V
PS6 logo
Wojciech Gruszczyk | 23.11.2022, 15:54

Sony wciąż może cieszyć się świetnym zainteresowaniem PS5, ale możemy mieć pewność, że producent małymi krokami szykuje się na następną generację. Jeden z dokumentów korporacji potwierdza, że firma posiada już nawet potencjalną datę premiery urządzenia.

Sony walczy o dostęp do Call of Duty i choć Microsoft zapowiedział, że nie zamierza usunąć serii z konsol PlayStation i zaproponował nawet 10-letnią umowę, to Japończycy chcą znacznie więcej. Dzisiaj Competition and Markets Authority opublikowało kolejny dokument dotyczący przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft, w którym pojawia się odpowiedź Sony – firma odpowiedzialna za PlayStation oficjalnie odniosła się do sytuacji i podkreśliła istotny dla siebie wątek.

Dalsza część tekstu pod wideo

Sytuację przybliżył ceniony analityk Piers Harding-Rolls z Ampere Analysis:

„Sony odniosło się do kolejnej generacji konsoli PlayStation w swojej odpowiedzi CMA, przy czym sugerowany rok premiery został ukryty

Było to we fragmencie, w którym odnoszono się do utraty dostępu do CoD po 2027 roku, z większym potencjałem na zmianę platformy

PlayStation 6 w 2028 roku?”.

W dokumencie CMA zostały ukryte wrażliwe szczegóły, jednak łatwo wywnioskować konkretne informacje – Sony obawia się, że jeśli w 2027 roku straci dostęp do Call of Duty, to gracze w następnym ruchu nie zdecydują się na PlayStation 6, a sięgną po nowy sprzęt Microsoftu, który otrzyma dostęp do serii Activision.

PS5 w 2028 roku będzie ośmioletnim sprzętem, więc jeśli po drodze nie pojawi się żaden PROsiak, to wygląda to bardzo sensownie.

Źródło: PiersHR

Komentarze (182)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper