Kontroler z Xboksa 360 powróci. Hyperkin przygotowuje licencjonowaną replikę

News
884V
Xbox 360 kontroler
Iza Łęcka | 23.11, 11:33

Hyperkin podjął się interesującego wyzwania, jakie może przywołać szereg pozytywnych wspomnień wśród społeczności Xboksa. Przedsiębiorstwo, które przywróciło do życia Duke'a z pierwszego Xboksa, podejmuje się następnego projektu – nowej wersji pada do Xboksa 360. Propozycja będzie współpracować z najnowszymi konsolami oraz komputerami osobistymi.

Producent akcesoriów dla graczy zapowiedział, że rozwija nową wersję urządzenia, które pierwotnie zadebiutowało z Xboksem 360. Xenon będzie oficjalnie licencjonowaną repliką kontrolera Microsoftu, który po raz pierwszy trafił na rynek w 2005 roku.

Aktualnie nie poznaliśmy daty premiery oraz ceny, lecz wiemy, że sprzęt na pewno będzie współpracować z Xboksami X|S, Xboksami One oraz komputerami osobistymi. Twórcy wprowadzą na rynek cztery wersje kolorystyczne pada: białą, czarną, różową i czerwoną.

Hyperkin musiało jednak przyjrzeć się drobnym zmianom w funkcjonalności – przyciski Start i Back zastąpiono Menu i View, na środku przedniego panelu zostanie dodany klawisz Share, który inżynierowie Microsoftu wprowadzili na obecnej generacji, zapewniono także wejście słuchawkowe. Warto jednak pamiętać, że sprzęt podłączymy do konsoli lub PC wyłącznie przy pomocy kabla USB-C.

Nazwa „Xenon” jest nieprzypadkowa i bezpośrednio nawiązuje do historii Xboksa 360. Pod tą nazwą kodową krył się procesor wykorzystywany do produkcji konsoli giganta z Redmond.

Pad został zaprezentowany na pierwszym zdjęciu:

Xenon Xbox 360 Hyperkin

Źródło: VGC

Komentarze (23)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper