PS5 w samochodzie. Sony chce wrzucić PlayStation 5 obok kierownicy

News
2229V
Sony Vision
Wojciech Gruszczyk | 21.11, 16:36

Sony przygotowuje swoje pierwsze samochody, które mają trafić na ulice w 2025 roku. Korporacja może wpaść na ciekawy pomysł i wyposażyć maszyny w swoją najnowocześniejszą konsolę. Firma przedstawiła swoją wizję.

W 2020 roku Sony pierwszy raz ujawniło Sony Vision, czyli koncepcję swoich samochodów, a już po dwóch latach zobaczyliśmy Sony VISION-S 02. Korporacja jednocześnie przedstawiła swoje wstępne plany.

Teraz wizję Japończyków ujawnił Izumi Kawanishi z Sony, który podczas rozmowy z Financial Times wspomniał o chęci zbudowania samochodów wokół zawartości, czyli „muzyki, filmów i PS5”.

Sony chce wykorzystać swoją pozycję w świecie, by „dostosować te atuty do mobilności”. Korporacja myśli o stworzeniu autonomicznych pojazdów, w których gracze mogliby oglądać nowe filmy i seriale lub po prostu grać na PlayStation 5.

„Aby cieszyć się z przestrzeni w samochodzie, trzeba sprawić, by była to strefa, w której nie trzeba prowadzić. Rozwiązaniem na to jest autonomiczna jazda”.

Korporacja jeszcze nie zdradza konkretnych informacji oraz szczegółów, jednak według koncepcji – Japończycy chcą zapewnić samochody, w których użytkownik nie musiałby się martwić jazdą, a po prostu mógłby cieszyć się rozrywką.

Nie znamy jeszcze dokładnych planów dotyczących takiej przyszłości motoryzacji, ale najwidoczniej Japończycy mają plan, który małymi krokami realizują.

Źródło: Pushsquare

Komentarze (69)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper