Czarna Pantera 2 zbiera bardzo dobre oceny. Marvel wraca na dobre tory?

Filmy i seriale
1260V
Black Panther: Wakanda Forever
Kajetan Węsierski | 20.11, 11:30

"Czarna Pantera 2" to film, który dla wielu osób był najważniejsza hollywoodzką premierą końcówki tego roku. I właściwie trudno być tym faktem zakończonym - zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, iż mamy tu do czynienia z produkcją Kinowego Uniwersum Marvela, której fabuła stanowiła niemałą zagadkę (oczywiście głównie przez wzgląd na tragiczną i nagłą śmierć Chadwicka Bosmana). 

Dziś, kilka dni po oficjalnej premierze, możemy już z pełnym przekonaniem napisać, że wszystkie obawy można schować głęboko do szafy, albowiem sequel głośnego filmu o bohaterze z Wakandy został zasypany bardzo pozytywnymi ocenami. W serwisie Rotten Tomatoes na ponad 360 recenzji krytyków, aż 84% charakteryzuje się pozytywnym wydźwiękiem.

Jeszcze lepiej jest w przypadku widzów - na ponad 10 000 ocen mamy ponad 95% tych "na plus". Wiele największych i najbardziej rzetelnych serwisów zakręciło się wokół ocen oscylujących przy siódemkach i ósemkach. Choć, dla zachowania rzetelności, warto wspomnieć, że pojawiały się także gorsze wyniki. The Wall Street Journal czy The Irish Times nie oszczędziły filmu, oceniając go na 4/10. 

Źródło: Rotten Tomatoes

Komentarze (61)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper