NVIDIA GeForce RTX 4090 to gorący problem. NVIDIA zmierzy się z pozwem rozpalonych klientów

Technologie
1601V
NVIDIA GeForce RTX 4090
Wojciech Gruszczyk | 18.11, 17:19

Użytkownicy problematycznych NVIDIA GeForce RTX 4090 nie zamierzają dłużej czekać na działania korporacji. Jeden z klientów złożył pozew zbiorowy, za pomocą którego chce zmusić producenta do działania.

Pod koniec października informowaliśmy o problemie psujących się NVIDIA GeForce RTX 4090. Część urządzeń, które trafiły na rynek mierzą się z niedogodnościami – 16-pinowa przejściówka dosłownie topi się, przez co gracze nie mogą korzystać z bardzo drogiej karty graficznej.

Redakcja Tomshardware potwierdza, że w kalifornijskim sądzie federalnym pojawił się pozew zbiorowy, według którego firma NVIDIA „wprowadziła na rynek oraz sprzedała RTX 4090 z wadliwą i niebezpieczną wtyczką gniazdka kabla zasilającego, co spowodowało, że karty konsumentów nie działają i stanowią poważne zagrożenie elektryczne i pożarowe dla każdego nabywcy”.

Lucas Genova złożył wniosek i zachęca kolejnych klientów do wyrażania swojego niezadowolenia, ponieważ jego zdaniem producent dopuścił się oszustwa, bezpodstawnego wzbogacenia, naruszenia gwarancji oraz nowojorskiego prawa biznesu.

Klient podkreśla, że kupił GeForce RTX 4090 za 1599,99 dolarów (~7248 zł) i choć jest „doświadczony w instalacji komponentów komputerowych, takich jak karty graficzne” i podpiął urządzenie wykorzystując „najlepsze praktyki”, to jednak 16-pinowy adapter stopił się.

Do pozwu niezadowolonego użytkownika przyłączają się kolejni, którzy podkreślają, że kupili bardzo drogie GPU i nie mogą z nich korzystać.

Źródło: Tomshardware

Komentarze (51)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper