NVIDIA GeForce RTX 4090 z wielkim problemem. Wtyczka GPU „topi się” i psuje sprzęt

News
2817V
NVIDIA GeForce RTX 4090
Wojciech Gruszczyk | 28.10, 14:42

Od kilku dni kolejni gracze informują o „palących się” lub „topiących się” wtyczkach kart graficznych firmy NVIDIA. Producent ma wielki problem i według wewnętrznych informacji – korporacja rozpoczęła dochodzenie.

NVIDIA GeForce RTX 4090 to potężny i bardzo drogi sprzęt, ale okazuje się, że kolejni klienci kart graficznych donoszą o problemach z wtyczką, która podczas intensywnej pracy zaczyna dosłownie się palić.

Temat podjął Igor's Lab, według którego NVIDIA skontaktowała się ze swoimi wszystkimi partnerami AIB i prosi ich o przesłanie uszkodzonych GeForce RTX 4090, ponieważ producent chce bezpośrednio przeprowadzić dogłębne badania, by upewnić się, gdzie leży problem.

Trzeba na pewno zaznaczyć, że aktualnie niedogodności występują przede wszystkim w niestandardowych wersjach GPU.

Wyraźne działania korporacji zdaniem Igor's Lab potwierdzają, że producent chce zając się sprawą w należyty sposób i traktuje sytuację poważnie – choć nadal nie możemy mówić o globalnym problemie.

Nie brakuje fanów technologii, którzy rozpoczęli poważne testy NVIDIA GeForce RTX 4090 – według wstępnych analiz problemem okazuje się wygięcie 16-pinowego kabla podczas podłączenia, co jednak jest trudne do uniknięcia, ponieważ karta graficzna jest tak duża, że może nie zmieścić się w obudowie.

Testy potwierdzają, że zgięty przewód nagrzewa się do ponad 100C, a gdy jest luźno podłączony jego temperatura jest znacznie niższa (60-70C). Źródłem niedogodności według Igor's Lab jest dostarczana przez firmę NVIDIA 16-pinowa przejściówka.

NVIDIA aktualnie nie wydała oświadczenia w tej sprawie, jednak niektórzy gracze zalecają, by nie zginać przewodu i nawet jeśli jest to konieczne zostawić obudowę otwartą – tak by część nie przylegała do GPU i nie mogła spowodować problemów.

Źródło: Digitaltrends

Komentarze (57)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper