Microsoft Flight Simulator z mocno pogorszoną grafiką na Xbox Series X|S. Asobo reaguje na krytykę

News
1945V
Flight Sim
Bartosz Dawidowski | 18.11, 10:11

To miała być piękna rocznica, powód do świętowania dla setek tysięcy fanów lotnictwa. Niestety premiera aktualizacji Sim Update 40th Anniversary przyprawia wielu miłośników Microsoft Flight Simulator o ból głowy.

Microsoft Flight Simulator jeszcze kilka dni temu był pokazem graficznych możliwości Xbox Series X|S. Wraz z wprowadzeniem 11 listopada aktualizacji Sim Update 11 gra zaliczyła niestety bardzo duży downgrade wizualny, na co skarżą się setki użytkowników na oficjalnym forum gry (wątek na temat downgrade’u ma już ponad 1100 wpisów). Co może dziwić to nonszalancja, z jaką Asobo podchodziło do tego problemu, który był już zgłaszany w trakcie beta testów Sim Update 11, trwających od początku października.

Downgrade objawia się w wyraźnie zmniejszonym promieniu rysowania obiektów, znacznie pogorszonym LOD i rozmytych teksturach podłoża, które swoją jakością przypominają standardy wizualne z X360.

Na szczęście pojawiło się światełko w tunelu. Problem, z którym borykają się posiadacze Xbox Series X|S, może zostać niedługo naprawiony. Deweloperzy z francuskiego studia napisali na forum, że deweloperzy „zidentyfikowali już problem” i podzielą się z nami dalszymi informacjami podczas dzisiejszego livestreamu.

„Nasz zespół zidentyfikował już, co wywoływało ten problem i podzieli się tym, co wiemy podczas transmisji na żywo z udziałem deweloperów” – głosi komunikat pracownika Asobo.

Do oficjalnego livestreamu, z sesją pytań, na które będą odpowiadać twórcy Microsoft Flight Simulator, dojdzie dzisiaj o godzinie 19:30 na Twitch. Pozostaje czekać na dalsze informacje i szybkie rozwiązanie problemu, który na szczęście wydaje się nieintencjonalny (downgrade może być skutkiem bugów w kodzie).

Sprawdźcie przy okazji niesamowity Easter Egg, który Asobo zawarło w Microsoft Flight Simulator 40th Anniversary.

Źródło: https://forums.flightsimulator.com/t/xbox-series-x-s-visual-downgrade-lod-reduction/549699/1208

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper