Overwatch 2 wciąż się rozpędza. Kolejne miliony graczy. Tryb PvE w najbliższych planach Activision Blizzard

Gry
577V
Overwatch 2
Bartosz Dawidowski | 09.11.2022, 10:40

Overwatch 2 trafił na rynek 4 października i cieszy się ogromnym zainteresowaniem graczy. Blizzard Entertainment zdradziło najświeższe wyniki strzelanki free-to-play.

Informowaliśmy już, że po zaledwie 10 dniach od premiery w Overwatch 2 bawiło się ok. 25 mln osób. Kolejne tygodnie zapewniły grze napływ kolejnych milionów fanów sieciowych strzelanek. Activision Blizzard poinformowało, że w Overwatch 2 zagrało już 35 milionów użytkowników. „Wiele osób z tego grona po raz pierwszy ma kontakt z marką Overwatch” – stwierdza korporacja w swoim raporcie finansowym. To rezultaty trzy razy lepsze od pierwszego Overwatch. Pamiętajmy jednak, że zmienił się model dystrybucji – kontynuacja serii oferowana jest za darmo i utrzymywana ze sprzedaży przedmiotów kosmetycznych.

Dalsza część tekstu pod wideo

Activision Blizzard nie przedstawiło jeszcze wyników dotyczących mikrotransakcji, co jest oczywiście kluczowym aspektem potencjalnego sukcesu projektu free-to-play. Firma stwierdziła na razie tylko, że „zaangażowanie graczy jest intensywne”.

W raporcie pojawia się też stwierdzenie, że wydawca ma „ambitne plany regularnego wzbogacania Overwatch 2 o aktualizacje, które zapewnia nowe postacie, mapy i tryby zabawy, w tym wyczekiwany moduł PvE, planowany na 2023 rok”. Poznaliśmy już jedną z takich planowanych postaci. To Ramattra, o którym więcej przeczytacie w tym newsie. Bohater zadebiutuje w Overwatch 2 już 6 grudnia 2022 r.

Źródło: Overwatch 2 nabiera prędkości. Kolejne miliony graczy i tryb PvE w planach rozwoju

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper