Sega Saturn Mini w drodze? Ankieta pyta posiadaczy Mega Drive Mini 2 o wymarzone retro konsole

News
647V
Saturn
Bartosz Dawidowski | 03.11, 11:03

Wszystko wskazuje na to, że SEGA ma apetyt na wprowadzenie na rynek kolejnej retro konsoli w zminiaturyzowanej wersji. Japońska firma już pyta się fanów, o to jaką konsolę chcieliby dostać w takiej formule.

Osoby, które skusiły się na zakup Sega Mega Drive Mini 2 („Sega Genesis Mini 2” w USA) mogą znaleźć w pakiecie z konsolą ankietę do wypełnienia. Sega zadaje w niej pytania o szereg zagadnień związanych z branżą gier. Najciekawsze wydają się punkty dotyczące zainteresowania klientów kolejnymi retro konsolami. Sega pyta, którą konsolę powinna wydać w wersji zminiaturyzowanej po Mega Drive Mini 2.

Logicznym wyborem w takiej sytuacji byłby Saturn, główny konkurent PlayStation w pierwszych latach na rynku, który ostatecznie przegrał w starciu z konsolą Sony. Pomimo znacznie słabszej sprzedaży od PS1 i N64 na Saturnie pojawiło się sporo bardzo mocnych exclusivów, takich jak Guardian Heroes, Nights, Panzer Dragoon II czy Shining Force III. Wydanie Saturna w wersji Mini byłoby dobrą okazją do przypomnienia sobie o tych klasykach.

Więcej na temat Sega Mega Drive Mini 2 przeczytacie w tym newsie. Retro konsola pojawiła się na rynku amerykańskim i europejskim 27 października.

Źródło: https://exputer.com/news/games/sega-drive-mini-2-survey-asking-players/

Komentarze (72)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper