Twitter może zaoferować płatne oglądanie filmów. Firma testuje opcję zablokowania materiałów za paywallem

Technologie
1536V
Twitter i Elon Musk
Wojciech Gruszczyk | 02.11, 15:49

Elon Musk może liczyć na szybkie zarobek z Twittera. Pracownicy korporacji mają rozwijać nowy system, który pozwoli użytkownikom blokować swoje materiały za prostym paywallem.

Elon Musk wczoraj potwierdził cenę weryfikacji na Twitterze, a teraz The Washington Post dotarło do kolejnych planów miliardera. Według wewnętrznych dokumentów – firma bada nową funkcję, która pozwoli użytkownikom blokować dostęp do przygotowywanych materiałów.

„Paywalled Video” sprawi, że twórca będzie mógł przygotować film, który jego obserwatorzy zobaczą dopiero po dokonaniu płatności. Twitter może zapewnić kilka z góry ustalonych cen (1$, 2$, 5$ lub 10$) i dzięki temu firma oraz użytkownicy będą mogli zarabiać.

The Washington Post podkreśla, że takie działania mogą zmienić system monetyzacji Twittera, który będzie oferował mniej reklam, ale część zainteresowanych będzie po prostu wyceniać swoje treści.

Dziennikarze nie mają jednak pewności, czy plany te powstały przed przejęciem korporacji przez Elona Muska, jednak testy technologii trwają. Pracownicy korporacji mają zaledwie trzy dni na ocenę „ryzyka” propozycji, ponieważ Paywalled Video ma zostać udostępnione w trakcie dwóch najbliższych tygodni.

Dziennikarze jednak podkreślają, że pojawia się problem – Twitter będzie musiał weryfikować materiały, które mogą nie pochodzić od autorów lub nawet platforma będzie wykorzystywana do sprzedawania pornografii. Już teraz na Twitterze można znaleźć sporo materiałów dla dorosłych (podobno około 13% treści), ale po zmianach użytkownicy mogliby na tym zarabiać, co negatywnie wpłynie na zainteresowanie reklamodawców.

Źródło: The Verge

Komentarze (27)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper