Twitter oficjalnie otrzyma płatną wersję. Elon Musk potwierdza ile zapłacimy za weryfikację

Technologie
4062V
Twitter i Elon Musk
Wojciech Gruszczyk | 01.11.2022, 19:14

Założyciel lub współzałożyciel przedsiębiorstw PayPal, SpaceX, Tesla, Neuralink i Boring Company potwierdził ważne informacje dla użytkowników, którzy chcą posiadać zweryfikowane konta na Twitterze.

Elon Musk właśnie potwierdził część przecieków z początku tygodnia. Nowy właściciel Twittera chce zapewnić płatną wersję serwisu, dzięki której użytkownicy otrzymają między innymi zweryfikowane konta.

„Obecny system panów i chłopów na Twitterze dotyczący tego, kto ma lub nie ma niebieskiego znaczka, to bzdura. Moc dla ludzi! Niebieski za 8$/miesiąc”.

Cena ma być dostosowana „do kraju proporcjonalnie do parytetu siły nabywczej”, więc bardzo możliwe, że przykładowo w Polsce zapłacimy za specjalne konto na Twitterze zaledwie 8 zł.

W tej cenie otrzymamy nie tylko zweryfikowane konto, ale również priorytet w odpowiedziach, wzmiankach i wyszukiwaniu (jest to zdaniem Muska „niezbędne do pokonania spamu/oszustw), możliwość zamieszczania długich materiałów wideo i audio oraz o połowę miej reklam.

Po wiadomości nowego właściciela Twittera pojawiło się wiele negatywnych opinii, według których choć stary system był zły, to jednak nowy nie będzie tak naprawdę promował użytkowników z odpowiednim stażem oraz łatwo będzie można podszywać się pod oficjalne konta. Platforma będzie musiała zmierzyć się z całą masą nowych oszustów.

Źródło: Elon Musk

Komentarze (89)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper