Mroczne materie powracają. Zwiastun 3. sezonu podkręca atmosferę oczekiwania

Filmy i seriale
738V
Mroczne materie
Iza Łęcka | 02.11, 11:49

HBO opublikowało finałowy zwiastun 3. sezonu „Mrocznych materii”. Do wielkiego i nieuniknionego zakończenia tej klimatycznej historii, podczas której bohaterowie będą musieli zmierzyć się z ogromnym niebezpieczeństwem, dojdzie jeszcze w 2022 roku.

„Mroczne materie” to ciesząca się światowym rozgłosem trylogia powieści autorstwa brytyjskiego pisarza fantasy Philipa Pullmana, z której skorzystało HBO i opracowało intrygujący serial. Premiera pierwszych odcinków miała miejsce w 2019 roku, kontynuację zaprezentowano w 2020 roku, a oczekując na ostatni sezon, widzowie musieli nieco uzbroić się w cierpliwość. 5 grudnia zadebiutuje ostatnia seria.

3. sezon „Mrocznych materii” został podzielony na 8 epizodów, zatem w drugiej połowie stycznia zobaczymy finał widowiska, które dotychczas cieszyło się sporym zainteresowaniem i spotkało się z całkiem ciepłym przyjęciem. Twórcy HBO nie planują jednak rozbudowywać fabuły.

Najnowsza opowieść bazuje na „Bursztynowej lunecie”, czyli trzeciej i ostatniej powieści z trylogii – na ekranie nie zabraknie powracających bohaterów oraz nowych postaci. Lyra i Will wyruszą w podróż do krainy, z której nikt jeszcze nie powrócił, podczas gdy ojciec dziewczyny będzie przygotowywał się do walki z Władzą. Ocalenie wszystkich światów będzie stało pod znakiem zapytania. W 3. sezonie wystąpią Dafne Keen, Amir Wilson, Ruth Wilson, James McAvoy, Simone Kirby, Will Keen Lin-Manuel Miranda oraz Andrew Scott.

Źródło: YouTube.com

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper