Age of Empires II: Definitive Edition na pierwszej rozgrywce z Xboksów. Twórcy dostosowali rozgrywkę do padów

Gry
729V
Age of Empires II: Definitive Edition
Wojciech Gruszczyk | 31.10.2022, 19:17

Na początku przyszłego roku Age of Empires II: Definitive Edition zadebiutuje na Xboksach Series X|S. Twórcy przygotowali szereg opcji, by gracze mogli w płynny sposób kontrolować swoje jednostki. Gra przeszła mnóstwo testów.

Age of Empires to kolejna z wielkich serii kojarzonych głównie z komputerami osobistymi, która już wkrótce wyląduje na konsolach. Microsoft przenosi Age of Empires II: Definitive Edition oraz Age of Empires IV – na dobry początek gracze zagrają w odświeżoną odsłonę.

Major Nelson na swoim podcaście zaprezentował krótki fragment rozgrywki z Age of Empires II: Definitive Edition na Xboksach i fani strategii mogą mieć pewność, że nie jest to prosty port. Twórcy musieli całkowicie przebudować sterowanie oraz interfejs użytkownika, ponieważ tylko w taki sposób społeczność mogła liczyć na szybki dostęp do jednostek oraz tworzenia budynków.

Za pomocą d-pada będziemy płynnie zarządzać pracownikami, zaznaczymy swoje jednostki, wykonamy ulepszenia i będziemy mogli przeprowadzać wielkie ataki. Podobnie mechanika działa w między innymi Halo Wars.

Na filmie słyszymy jednego z deweloperów, który potwierdza, że konsolowe wydanie Age of Empires II: Definitive Edition było wielokrotnie sprawdzane, by zapewnić graczom odpowiednie wrażenia.

Źródło: Purexbox

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper