Call of Duty: Modern Warfare 2 jest zbyt realistyczne? Hotel w Amsterdamie chce pozwać Activision

Gry
1525V
Call of Duty Modern Warfare 2 Amsterdam
Wojciech Gruszczyk | 31.10.2022, 15:52

W fabularnej kampanii oraz trybie sieciowym Call of Duty: Modern Warfare 2 możemy odwiedzić Amsterdam. Gracze zachwycają się prezentacją stolicy Holandii, a nawet pojawiło się porównanie prezentujące grę z rzeczywistością. Okazuje się jednak, że fantastyczna grafika może być problemem dla Activision.

Wielu graczy chwali Call of Duty: Modern Warfare 2 za grafikę, a jedną z najładniejszych misji w najnowszej odsłonie serii Activision jest wydarzenie w Amsterdamie. Twórcy postanowili bardzo dokładnie przenieść fragment miasta, jednak jak się okazuje – sytuacja nie spodobała się holenderskiemu Conservatorium Hotel.

W lokalnych mediach pojawiła się wiadomość, według której hotel rozważa pozwanie Activision, ponieważ prezentowany budynek wygląda zbyt realistycznie i choć deweloperzy wykorzystali inną nazwę, to gracze oraz osoby odwiedzające miasto mogą go łatwo połączyć z prawdziwym budynkiem:

„Ogólnie rzecz biorąc, nie wspieramy gier, które wydają się zachęcać do stosowania przemocy. Gra w żaden sposób nie odzwierciedla naszych podstawowych wartości i żałujemy naszego ewidentnego i niepożądanego zaangażowania” - powiedział kierownik hotelu Roy Tomassen.

Trudno powiedzieć, czy hotel ma jakiekolwiek podstawy prawne, by pozwać Activision, ale co celnie dostrzega Insider Gaming – architektura podlega prawu autorskiemu w prawie europejskim oraz amerykańskim.

Warto jednocześnie podkreślić, że hotel Breenbergh (taką nazwę ma miejscówka w grze) pojawił się także w trybie sieciowym.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Call of Duty: Modern Warfare II.

Źródło: Insider Gaming

Komentarze (40)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper