Disney+ z większą liczbą produkcji dla starszych widzów? Bob Chapek zapowiada interesujące ruchy wytwórni

Gry
1158V
Disney Plus Logo
Kajetan Węsierski | 30.10.2022, 12:30

W kontekście Disney+ pojawia się sporo pozytywnych opinii - właściwie zdecydowanie przeważają te chwalące platformę streamingową od gigantów branży rozrywkowej. Niemniej, nie jest oczywiście tak, że brakuje tych negatywnych zdań. W dużej mierze uderzają one w brak produkcji autorskich przeznaczonych wyłącznie dla starszej widowni. 

Tego typu głosy przerażenia pojawiły się na przykład w przypadku trzeciej odsłony perypetii Deadpoola czy przejęcia "Daredevila" od Netflixa. CEO Disney, Bob Chapek, został zapytany o te kwestie podczas niedawnego wywiadu. A jego odpowiedź bez wątpienia ucieszy sporo osób - zdradził bowiem, że jeśli jest to coś, czego chcą odbiorcy, to on nie widzi w tym żadnego problemu

Chcą szanować to, czym jest sama marka. [...] Jeśli baza konsumentów jest elastyczna, to powinniśmy słuchać naszych odbiorców. Oznacza to, że będziemy mieć większą wolność, niż przypuszczaliśmy. 

Jest to zdecydowanie wypowiedź, która ucieszy spore grono odbiorców. I choć należy pamiętać, że od słów do czynów droga jest niezwykle długa, to jeśli rzeczywiście będzie to miało przełożenie na realny obraz, będziemy mieli się z czego cieszyć. Pozostaje nam wierzyć, że Disney pójdzie w tym kierunku, a my będziemy mogli liczyć na produkcje, w których nie będzie strachu przed pokazaniem brutalnej sfery jakichkolwiek działań. 

Źródło: Comic Book

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper