Rola Supermana ma ogromne znacznie dla Henry'ego Cavilla. Aktor wspomina o ogromnej odpowiedzialności

Gry
1041V
Superman
Kajetan Węsierski | 30.10.2022, 10:30

Czego by nie mówić, Henry Cavill zalicza obecnie naprawdę intensywny i udany okres w kontekście swojej kariery. Dzieje się tak choćby za sprawą niezwykle popularnego w globalnej skali "Wiedźmina", ale także roli Supermana w Kinowym Uniwersum DC. Obaj bohaterowie mają w popkulturze szczególne miejsce, więc sam mężczyzna również sporo zyskuje. 

A warto odnotować, iż sam potwierdził niedawno, że już niedługo ponownie wcieli się w jednego z najpotężniejszych herosów z kartek komiksów. I jak przyznał sam Henry, możliwość odgrywania takiej postaci na ekranie, to dla niego szczególna sprawa. Aktor wspomniał, że rola ta naprawdę wiele go nauczyła i zdaje on sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka na nim ciąży w związku z całą sytuacją

Myślę, że najwięcej lekcji wyciągnąłem z [grania - przyp. red.] Supermana. Wcielałem się w bohaterów przez wiele lat, już od tych najmłodszych. Kiedy grasz taką postać jak Superman, to jest to duża odpowiedzialność - zarówno publiczna, jak i przed kamerami. To coś, co nauczyło mnie naprawdę wiele o mnie, o świecie oraz o wpływie tak ważnych postaci na otaczające nas społeczeństwo.

Trzeba przyznać, że to bardzo racjonalne podejście do tematu - choć w pewnym wieku ludzie przestają się tak bardzo utożsamiać z superbohaterami na ekranie, to wielu młodszych odbiorców funkcjonuje właśnie w taki sposób. Dobrze wiedzieć, iż Cavill ma tego świadomość. I oby przełożyło się to na jakość nie tylko jego występu, ale również scenariusza. 

Źródło: Comic Book

Komentarze (26)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper