Pecetowi gracze uwielbiają konsolowe gry. Ogromny sukces Persona 5 Royal i niezłe wyniki Uncharted 4 na Steam

Gry
885V
Uncharted - Madagascar
Bartosz Dawidowski | 24.10.2022, 13:22

Kolejny raz potwierdza się trend ogromnego zainteresowania pecetowych graczy typowo konsolowymi produkcjami, w szczególności jRPG.

Persona 5 Royal zadebiutowała 21 października na rynku pecetowym i już teraz widać, że podbiła serca użytkowników Steam. Wyceniany na 259 zł japoński roleplay cieszy się tak dużym zainteresowaniem na platformie cyfrowej zawartości Valve, że przebił nawet w ostatnim tygodniu wyniki Gotham Knights, Red Dead Redemption 2 czy preorderów Football Manager 2023 (premiera gry zaplanowana jest na 8 listopada). Jedyną software’ową pozycją, której udało się przebić rezultaty Persona 5 Royal, było w ostatnich dniach Call of Duty: Modern Warfare II (wciąż w przedsprzedaży).

Warto zwrócić również uwagę na niezłe wyniki innej typowo konsolowej propozycji. W rankingu sprzedażowym na Steam Uncharted: Legacy of Thieves Collection zadebiutowało na siódmym miejscu zestawienia. „Kolekcja Dziedzictwo Złodziei”, która jest wyceniana na 219 zł, zapewnia dostęp do Uncharted 4 oraz Uncharted: Zaginione Dziedzictwo. Wydawnictwo weszło do pecetowej dystrybucji 19 października 2022 r. Oczywiście, jak na exclusiva Sony, rezultaty mogłyby być tutaj mimo wszystko wyższe. Pisaliśmy już o nie najwyższej liczbie osób, ktore oddają się zabawie w Uncharted: Legacy of Thieves Collection, w porównaniu np. z Marvel’s Spider-Man Remastered, God of War czy Horizon Zero Dawn.

W przypadku Red Dead Redemption 2 pozytywnie zadziałała z pewnością wciąż trwająca promocja. Tytuł można kupić na Steam w terminie do 1 listopada, w cenie 124,95 zł.

Ranking sprzedaży gier na Steam (ostatni tydzień; wysokość przychodów):

  1. Steam Deck (hardware)
  2. Call of Duty: Modern Warfare II (wydanie standardowe)
  3. Persona 5 Royal
  4. Call of Duty: Modern Warfare II (wydanie deluxe)
  5. RimWorld – Biotech (DLC)
  6. Football Manager 2023 (preordery)
  7. Uncharted: Legacy of Thieves Collection
  8. Gotham Knights
  9. Red Dead Redemption 2
  10. Gotham Knights (wydanie pakietowe)

Warto pamiętać, że Persona 5 Royal jest również dostępna w Xbox Game Pass.

Źródło: https://steamdb.info/

Komentarze (79)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper