Xbox przygotowuje własny sklep z grami mobilnymi. Microsoft rzuci rękawice Apple i Google, ale jest problem

Gry
1135V
Xbox logo
Wojciech Gruszczyk | 19.10.2022, 20:03

Microsoft nie posiada teraz wielu doświadczonych zespołów, które mogłyby realizować kolejne mobilne projekty, ale sporo może się zmienić. Korporacja ma szykować własny sklep przeznaczony do produkcji zmierzających na mniejsze urządzenia.

Tom Warren z The Verge przedstawił interesujący raport dotyczący działań Microsoftu – Xbox ma otrzymać własny sklep z tytułami dla urządzeń mobilnych i tym samym firma będzie chciała bezpośrednio rywalizować z Apple oraz Google.

Dalsza część tekstu pod wideo

Korporacja musi jednak przekonać CMA, by zatwierdziła umowę z Activision Blizzard, ponieważ to właśnie ta transakcja jest kluczem do realizacji wielkiego projektu. Microsoft potwierdził szczegóły w najnowszym dokumencie przedstawionym urzędnikom z Wielkiej Brytanii:

„Transakcja poprawi zdolność Microsoftu do stworzenia sklepu z grami nowej generacji, który będzie działał na wielu urządzeniach, w tym mobilnych w wyniku dodania zawartości Activision Blizzard. W oparciu o istniejące społeczności graczy Activision Blizzard, Xbox będzie dążył do skalowania Xbox Store na urządzenia mobilne, przyciągając graczy do nowej platformy Xbox Mobile Platform. Odejście od Google Play Store i App Store na urządzeniach mobilnych będzie jednak wymagało dużej zmiany w zachowaniu konsumentów. Microsoft ma nadzieję, że oferując znane i popularne treści, gracze będą bardziej skłonni do spróbowania czegoś nowego”.

Microsoft ma duży plan dotyczący rozgrywki na mniejszych ekranach, ale problemem okazuje się brak zgody od między innymi CMA – urzędnicy sprawdzają transakcję, a Microsoft potrzebuje nowych zespołów, które będą realizować gry na różne urządzenia.

Tom Warren podkreśla, że stworzenie Xbox Mobile Platform będzie bardzo wielkim wyzwaniem, ponieważ Microsoft będzie musiał przekonać do swojej wizji również zewnętrznych deweloperów, którzy będą zainteresowani tworzeniem dużych gier z myślą o sprzęcie mobilnym.

Łatwo jednak wyobrazić sobie większą integrację Xbox Game Pass ze smartfonami i tabletami, a właśnie w tym może pomóc Xbox Mobile Platform.

Źródło: The Verge

Komentarze (42)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper