A Plague Tale: Requiem w 30-40 fps na konsolach. Na PC możemy otrzymać ponad 160 klatek na sekundę

Gry
3605V
A Plague Tale: Requiem porównanie grafiki
Iza Łęcka | 18.10.2022, 08:16

Udostępnione zostały rozbudowane testy oraz porównania A Plague Tale: Requiem, które wskazują na kilka interesujących wyborów podjętych przez deweloperów z Asobo Studio. Tytuł nie oferuje trybów graficznych, lecz nasze wrażenia zależą również od posiadanego monitora czy ekranu oraz wybranych ustawień konsoli.

ElAnalistaDeBits zajmujący się fachowymi analizami wydajności i grafiki pochylił się nad wyczekiwaną nowością w abonamencie Xbox Game Pass. Twórca internetowy stwierdził, iż kolejna przygoda Amicii i Hugo to „prawdziwie next-genowa gra”, a ustawienia wykorzystywanych przez nas sprzętów wpłyną na różnice w doświadczeniu.

A Plague Tale: Requiem oferuje 30fps w trybie 60hz i 40fps w trybie 120hz, ale obsługuje VRR, więc jeśli posiadacie sprzęt ze wsparciem tej technologii, to jak najbardziej możecie odczuć ulepszenia, w przeciwieństwie do użytkowników, którzy nie posiadają ekranu z Variable Refresh Rate.

Najbardziej stabilne konsolowe doświadczenie zapewnia wersja na Xboksa Series X, natomiast PS5 „ma problemy z wydajnością w niektórych obszarach (zwłaszcza w otwartych przestrzeniach, gdzie znajdują się szczury)”. W trakcie ogrywania produkcji na Xboksie Series S można dostrzec gorszej jakości tekstury i odbicia, cieniowanie, mniej dopracowaną roślinność czy słabszą odległość rysowania.

PlayStation 5 i Xbox Series X wykorzystują bardzo podobne ustawienia graficzne, natomiast najbardziej dopracowaną grafikę otrzymamy na PC (więcej roślinności, lepszy ambient occlusion, cienie oraz filtrowanie anizotropowe) – warto także dodać, że deweloperzy przygotowują już łatkę skupiającą się na ray tracingu.

ElAnalistaDeBits podkreśla, iż A Plague Tale: Requiem to jedna z pierwszych gier ze wsparciem DLSS 3 + Frame Generation w serii RTX40. Technologia pozwala osiągnąć średnio ponad 160 klatek na sekundę, wykorzystując zestaw z RTX4090 na ustawieniach Ultra.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do A Plague Tale: Requiem.

Źródło: YouTube.com

Komentarze (358)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper