Persona 3 i Persona 4 trafią na XSX|S w dedykowanej wersji. Na PS5 nie otrzymamy natywnej edycji

Gry
1240V
Persona 4 i Persona 3
Iza Łęcka | 14.10.2022, 11:36

Na początku 2023 roku Persona 3 Portable oraz Persona 4 Golden zostaną udostępnione użytkownikom nowych platform. Okazuje się, że Atlus nie zdecydował się na opracowanie natywnych wersji na PlayStation 5 – posiadacze konsol Sony skorzystają ze wstecznej kompatybilności.

Redakcja Gematsu przekazała bardzo interesującą informację – choć 19 stycznia dwie odsłony serii zadebiutują na Xboksach, PlayStation 4, Nintendo Switchu i PC (P3P), to deweloperzy podjęli decyzję o stworzeniu natywnych wersji dla aktualnej generacji wyłącznie dla XSX|S.

W Persona 3 Portable oraz Persona 4 Golden na PlayStation 5 zagramy dzięki wstecznej kompatybilności z PlayStation 4, natomiast korzystając z Xboksów Series X|S możemy liczyć na edycję przygotowaną z myślą o tych konsolach.

„W końcu dostałem odpowiedź na ten temat. Wersje P4G / P3P z Xboksów Series X|S są natywne!”.

Trudno powiedzieć, jakie powody dokładnie stoją za działaniami Atlusa, który nie udostępni edycji na najnowszy sprzęt Sony, lecz wydaje się całkiem prawdopodobne, iż w przyszłości Japończycy poinformują o nowym wydaniu – pamiętając jednak o polityce firmy, nie powinniśmy oczekiwać na bezpłatną aktualizację.

Warto dodać, że pod koniec października na nowych sprzętach zadebiutuje Persona 5 Royale, która otrzyma wydanie przygotowane z myślą o PlayStation 5.

Źródło: Gamesradar

Komentarze (45)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper