Mistrzostwa Polski w Tekken 7 zostały zakończone. Zobaczcie rywalizację o główną nagrodę

Gry
1346V
Tekken 7 Mistrzostwa Polski
Iza Łęcka | 13.10.2022, 09:40

Po wielu zaciętych pojedynkach poznaliśmy najlepszego zawodnika Tekken 7 w Polsce. Maciek „Why” Stegienko okazał się niepokonany na wirtualnych arenach produkcji Bandai Namco i wspólnie z wicemistrzem turnieju będą reprezentować nasz kraj na europejskich finałach.

Na tegoroczny event Poznań Game Arena przybyli najlepsi gracze Tekken 7 w Polsce, by zawalczyć o duże nagrody oraz miejsce w zawodach na kolejnym szczeblu zmagań. Po piątkowych, ostatnich kwalifikacjach w sobotę 16 śmiałków przystąpiło do rywalizacji na finałowym etapie.

Dalsza część tekstu pod wideo

Już od początku mogliśmy mówić o sporej sensacji, bowiem powracający do aktywnej gry Artur „Devil” Wleklik został wyeliminowany w ostatnim meczu pierwszego dnia rywalizacji przez Arka "Łakomego" Łakomego – tym samym ten drugi awansował do finałowej trójki, a Devil musiał pożegnać się z konkursem.

W niedzielę na dobry początek widzowie zobaczyli finał WB, w którym swoje umiejętności pokazali Adrian „Frizen” Szydłowski oraz Maciek „Why” Stegienko – rywalizację wygrał Why, a na przegranego tego pojedynku czekał jeszcze Łakomy. Arek jednak wyszedł ze starcia na tarczy, przegrał z Szydłowskim, co poskutkowało rewanżem Frizena i Why.

W ostatecznym starciu początkowo byliśmy świadkami prawdziwej dominacji Maćka, który wprowadzając Akumę na arenę nie dał szans rywalowi. Frizen próbował kontrować rozpędzonego zwycięzcę drabinki wygranej, lecz Why znakomicie sobie radził i miał sporą przewagę w starciu. Konkurent zmienił wojownika na Leroy'a Smith'a i chciał wrócić do gry, ale Why nie wypuścił zwycięstwa z rąk i wygrał cały turniej.

Why i Frizen (mistrz i wicemistrz Polski) przystąpią do kolejnego etapu konkursu, w trakcie którego zmierzą się z najlepszymi zawodnikami z pozostałych siedmiu krajów Europy.

Poniżej znajdziecie relację z sobotnich oraz niedzielnych spotkań Mistrzostw Polski Tekken 7:

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Tekken 7.

Źródło: Informacja prasowa - Cenega

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper