The Medium powróci jako serial. Bloober Team nawiązuje współpracę z Platige Image

Filmy/seriale
1574V
The Medium. Reklama z recenzjami graczy podkreśla polskie motywy
Iza Łęcka | 04.10.2022, 11:12

Tomasz Bagiński oraz Piotr Babieno będą nadzorować produkcję „The Medium”. Zespoły Bloober Team i Platige Image nawiązały dużą współpracę, której efektem będzie przeniesienie horroru krakowskiego studia na ekrany w formie propozycji podzielonej na odcinki.

Bloober Team jest kolejną ekipą, która pragnie skorzystać z potencjału swojego IP, proponując opowieść w nowym medium. Studio z Krakowa ogłosiło współpracę z Platige Image w zakresie przygotowania, rozwoju oraz koprodukcji serialu.

Wybór wydaje się jak najbardziej nieprzypadkowy. Platige Image od lat działa wspólnie z firmami z branży gier – specjaliści przygotowują znakomite zwiastuny, ale również zajmują się opracowaniem własnych projektów. Firma stworzyła między innymi „Legendy Polskie”, dołożyła także swoją cegiełkę do „Wiedźmina” od platformy Netflix.

„Zarówno branża filmowa, jak i przemysł gier video, są bliskie mojemu sercu i bardzo się cieszę, że w końcu jest okazja, by połączyć je obie. Moja radość jest tym większa, że do produkcji biorą się dwie polskie firmy, a na podstawie naszej gry powstanie serial. Historia, którą opowiedzieliśmy w grze, została doceniona przez graczy, a teraz kolejne osoby będą mogły o niej usłyszeć. ​​Ostatnie hity platform streamingowych, które powstały na podstawie gier tj. „Cyberpunk: Edgerunners” czy „Arcane” pokazały, że to doskonały czas dla takich produkcji. Udział w nadzorze kreatywnym tak ważnej postaci w polskiej kinematografii jak Tomasz Bagiński udowadnia, że chcemy stworzyć coś naprawdę niesamowitego. Cały zespół pracujący nad koncepcją serialu poczuł, że pracuje nad czymś wyjątkowym, mamy obroną nadzieję, że ten zapał będzie widoczny w jakości serialu” - komentuje Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

Bloober Team i Platige Image przekształcą The Medium w formie serialu – zespoły zapowiedziały, że budżet prac zostanie w równym stopniu pokryty przez obie strony.

„Łączenie świata filmu i gier to ogromne, ale zarazem pasjonujące wyzwanie. Cieszę się, że mam przyjemność pracy nad takim projektem jak The Medium z tak fantastycznie utalentowaną ekipą” – podkreśla Tomek Bagiński, producent kreatywny.

„Połączenie talentów Tomasza Bagińskiego i Piotra Babieno to najlepsze, co mogło spotkać miłośników gamingu i filmu. Kreatywność krakowskiego producenta gier oraz nasze doświadczenie, zdobyte podczas tworzenia dziesiątek międzynarodowych produkcji są gwarancją sukcesu. Ogromnie cieszymy się na tę współpracę, ponieważ jej efektem będzie serial, który ma szansę - podobnie, jak “Wiedźmin” - przyciągnąć widzów z całego świata” - podsumował Karol Żbikowski, prezes Platige Image.

Obecnie nie ogłoszono, kiedy „The Medium” trafi do widzów, nie poznaliśmy nawet platformy dystrybucji – możemy jednak podejrzewać, że serial zostanie zaoferowanym streamingowym serwisom. Jak dotąd Platige Image prężnie współpracowało z Netflixem, lecz musimy czekać na dalsze szczegóły dotyczące projektu.

Źródło: Informacja prasowa - strictminds

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper