Legacy of Kain jest w planach? Crystal Dynamics pyta fanów o preferowany powrót marki

Gry
1643V
Legacy of Kain
Kajetan Węsierski | 02.10.2022, 10:30

Legacy of Kain to jedna z tych serii gier, które dzieciaki mające przyjemność wychowywać się na przełomie XX i XXI wieku wspominają naprawdę bardzo ciepło. Sam zaliczam się do tego grona i choć niektóre pozycje nadrabiałem dopiero po latach, to nie mam żadnych wątpliwości, że nawet dziś założenia z hitów od Crystal Dynamics mogłyby wkupić się w łaski graczy - to po prostu kapitalny świat fantasy, który chce się eksplorować. A takie są najlepsze.

Niestety faktem jest, że już w przyszłym roku miną dwie dekady odkąd debiutowała piąta część - Legacy of Kain: Defiance. I choć co jakiś czas powraca temat potencjalnego zmartwychwstania marki, to na kolejne miesiące robi się cicho, a potem wszystko zaczyna się od początku. Być może jest jednak światełko w tunelu - tak pozwala przynajmniej sądzić najnowsza ankieta, którą Crystal Dynamics rozesłało do niektórych fanów.

Dalsza część tekstu pod wideo

Znalazły się tam dwa pytania, na które szczególnie warto zwrócić uwagę. Po pierwsze, deweloperzy pytają, jaka jest ich preferowana opcja na powrót marki. Wśród odpowiedzi można znaleźć: reboot serii, sequel dotychczasowych odsłon, remake którejś z oryginalnych produkcji i remaster którejś z oryginalnych produkcji. Jeśli chodzi o drugie pytanie, nawiązuje ono mocno do pierwszego - twórcy spytali, iż jeśli remaster/remake miałby się pojawić, to która z gier powinna się go doczekać na początku.

W samej ankiecie (znajdziecie ją w tym miejscu) można trafić też na zapytania odnośnie do ulubionych mechanik z gier o wampirach oraz podobieństw do serii wśród dzisiejszych hitów. Można z całym przekonaniem założyć, że coś jest na rzeczy. I być może powrót ukochanej przez wielu marki Legacy of Kain jest obecnie bliżej niż dalej. Cóż, miejmy nadzieję, że liczba odpowiedzi przełoży się na tempo prac!

Źródło: PCGamesN

Komentarze (79)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper