Cyberpunk 2077 i wyłączona Stadia – gracze żądają pomocy od CD Projekt RED

News
3281V
Cyberpunk 2077 Johnny Silverhand
Iza Łęcka | 30.09, 13:58

Wczorajsze ogłoszenie Google dotyczące zaplanowanego zamknięcia Stadii spotkało się z niemałym wzburzeniem i to nie tylko wśród zespołów deweloperskich pracujących nad nowymi produkcjami. Entuzjaści przygody, którzy korzystali ze sprzętu, by przemierzać Night City, nie chcą na dobre stracić zapisów stanu rozgrywki.

Nikogo nie powinien zdziwić wczorajszy komunikat giganta technologicznego – Stadia już od premiery nie miała zbyt łatwego losu i, co tu dużo mówić, okazała się niemałym fiaskiem Google. Choć od wielu miesięcy przedstawiciele przedsiębiorstwa zapewniali, że technologia ma się całkiem dobrze i nie ma mowy o jej usunięciu, atmosfera robiła się coraz gęstsza.

Google Stadia zostanie wyłączona 18 stycznia – zgodnie z zapowiedziami Phila Harrisona, szefa projektu, gracze mogą liczyć na zwrot kosztów związanych z zakupem urządzeń czy pozycji, jakich dokonano w Google Store i sklepie Stadii. To rozwiązanie nie satysfakcjonuje wielu klientów, w tym sympatyków Cyberpunka 2077.

Na forum Reddita znalazł się wątek, w którym użytkownicy kierują prośby do polskiego studia o udostępnienie możliwości zapisu stanu gry w chmurze – we wrześniowej aktualizacji Edgerunners (1.6) dodano funkcję, na podstawie której ostatnie zapisy są przesyłane automatycznie do chmury, dzięki czemu możliwe jest kontynuowanie rozgrywki na innych platformach. Rozwiązanie obwarowane jest jednak pewnymi ograniczeniami i nie dotyczyło wersji na Stadię (a konsol oraz PC).

„Czy mogę PROSIĆ CD Projekt RED o udostępnienie zapisu w chmurze także dla Stadii? Bardziej zależy mi na moim savie niż zwrocie pieniędzy za grę” - możemy przeczytać w trakcie dyskusji.

Część odbiorców, którzy na dobre rozgościli się w Night City, informuje, że dzięki pewnym obejściom i wykorzystaniu usługi Google Takeout możliwe jest pobranie pliku zapisu oraz późniejsze zaimportowanie go w wersji na Steam lub GoG. Warto jednak zauważyć, że wielu chętnych nie było w stanie skorzystać z tego rozwiązania, więc nie wydaje się ono zbyt pewne. Redakcja Eurogamer.net poprosiła CD Projekt RED o wiadomość, czy opcja zostanie wprowadzona.

Źródło: Eurogamer. net

Komentarze (30)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper