Cyberpunk 2077 w oczach CD Projekt RED. Oczekiwano ocen na poziomie +90%, a premiera „zniszczyła” szefa studia

News
13509V
Adam Badowski i Cyberpunk 2077
Wojciech Gruszczyk | 23.09, 17:58

CD Projekt RED opublikował bardzo ciekawy materiał, na którym możemy poznać wspomnienia deweloperów odpowiedzialnych za gry z serii Wiedźmin i Cyberpunka 2077. Twórcy opowiadają o wielu ciekawych sytuacjach, które wydarzyły się w czasie ostatnich dwóch dekad.

18-minutowy materiał opublikowany przez CD Projekt RED to jedna z najciekawszych rzeczy, które możecie dzisiaj zobaczyć. Mam nawet wrażenie, że jeden z fragmentów powinien pojawić się znacznie wcześniej, ale oczywiście ze względu na okoliczności – studio dopiero dzisiaj tak naprawdę wypowiedziało się o między innymi premierze Cyberpunka 2077.

CD Projekt RED podsumowuje 20 lat pracy w branży i choć na początku zobaczycie bardzo miłe obrazki, a nawet poznacie historię słowa „RED” w nazwie studia, to jednak w pewnym momencie pada bardzo ważne pytanie: „Najtrudniejsza chwila?”.

Twórcy nie ukrywają, że to zdecydowanie premiera Cyberpunka 2077 – Paweł Zawodny (szef produkcji i szef technologii) podkreśla, że było to „mnóstwo ciężkiej pracy, mnóstwo stresu”, a Borys Pugacz-Muraszkiewicz (główny scenarzysta) dodał, że debiut gry był „trudną lekcją”.

Adam Badowski (szef studia CD Projekt RED) nie ukrywa, że osobiście był „zniszczony”. Deweloperzy mieli wielki oczekiwania, spodziewali się sukcesu – Marcin Przybylowicz (kompozytor) wierzył w osiągnięcie ocen na poziomie ponad 90%.

„Wydaje mi się, że to było naprawdę trudne dla zespołu, bo ciężko pracowaliśmy, by zrobić najlepszą grę i najlepszy produkt, jaki tylko potrafiliśmy zrealizować. Niestety nic z tego nie wyszło” – Charles Tremblay-Corbeil (główny programista silnika)

Philipp Weber (dyrektor kampanii) powiedział wymowne słowa: CD Projekt RED „zawsze się stara”, by ich produkcje były perfekcyjne, ale „w tym wypadku nie dało się osiągnąć tej perfekcji”. Wszyscy twórcy jednym głosem potwierdzają, jak trudny był to dla nich czas – nie tylko pod względem zawodowym, bo jak wiadomo praca odbija się na życiu prywatnym.

„Mam szczerą nadzieję, że dojdziemy do punktu, w którym będziemy mogli wspominać Cyberpunka zwiększą dumą niż teraz. Przynajmniej ja tak czuję” – Jason Slama (reżyser).

Przedstawiciele studia nie ukrywają, że Cyberpunk 2077 to bardzo dobra gra, w którą gracze będą grać w kolejnych latach. Serdecznie zachęcam do zobaczenia poniższego materiału – można włączyć polskie napisy.

Źródło: YouTube.com

Komentarze (190)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper