Hellblade 2 w 2023 roku? Microsoft planował wrzucić na rynek aż 9 własnych gier

Plotka
1586V
Hellblade 2
Iza Łęcka | 20.09, 14:04

W następnych miesiącach gigant z Redmond powinien podzielić się swoimi planami na kolejny rok. Najnowsze doniesienia sugerują, że zamiary zespołów Xbox Game Studios mogły być naprawdę okazałe, a Amerykanie chcieli dostarczyć aż 9 produkcji. Niestety, już teraz możemy oczekiwać, że część gier zaliczyło opóźnienia.

Podczas Tokyo Game Show Phil Spencer nawiązał do tematu przyszłości Xboksa i gier zmierzających na rynek w przyszłym roku. Studia Microsoftu mają dostarczyć szereg różnorodnych pozycji.

Słowa przedstawiciela Xboksa nie pozostały bez reakcji jednego z branżowych komentatorów i dziennikarzy. Podczas podcastu Xbox Expansion Pass Jefff Grubb zdradził kilka informacji na temat pierwotnych założeń przedsiębiorstwa. Microsoft chciał wrzucić na rynek aż 9 ekskluzywnych tytułów: Avowed, Hellblade 2, Perfect Dark, Fable, Contraband, Everwild, a także nowe gry od ekip InXile, Compulsion oraz Coalition, ale nie Gears of War.

Dziennikarz jest przekonany, że duża część z tych produkcji została opóźniona – Avowed, Everwild, Perfect Dark czy też Fable na pewno nie trafią na rynek we wskazanym czasie.

Grubb nie miał jednak w zanadrzu wyłącznie złych wiadomości, a wspomniał jednocześnie, że istnieje duża szansa na premierę Hellblade 2 oraz nowości od Compulsion w przyszłym roku. Oczywiście, nadal może dojść do sytuacji, gdy tytuły zostaną przerzucone na 2024 rok, bowiem proces produkcyjny jeszcze się nie skończył, jednak ekipy Xboksa pracują nad wieloma pozycjami.

Nie możemy też zapomnieć, że Microsoft musiał zareagować na opóźnienie Starfielda i Redfall – pierwotnie obie propozycje Bethesdy miały trafić na rynek w 2022 roku. Co więcej, na liście nie została uwzględniona Forza Motorsport, co sugeruje, że wyścigi miały zadebiutować najbliższym czasie, lecz również mogły zostać przerzucone na późniejszy czas.

„Według @JeffGrubb, Xbox pierwotnie planował wydać 9 ekskluzywnych gier w 2023 roku. Są to:

-Hellblade 2

-Perfect Dark

-Fable

-Contraband

-Avowed

-Everwild

-Nowe gry InXile, Compulsion i Coalition (nie gears of War)

Źródło: https://youtu.be/ZjcD_-6dMo4?t=1246

#Xbox”

Źródło: Mr_Rebs_

Komentarze (103)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper