PS VR2 ma otrzymać „mnóstwo” gier z PS VR. Deweloperzy pracują nad portami

Plotka
1280V
PS VR2
Iza Łęcka | 19.09, 07:35

Gracze nie powinni liczyć na wsteczną kompatybilność z PS VR na PS VR2, jednakże coraz więcej mówi się o trwających pracach nad wieloma portami gier, dzięki czemu w przyszłości będzie możliwe sprawdzenie znanych produkcji wykorzystujących najnowszy sprzęt Sony.

W zeszłym tygodniu Sony potwierdziło wiadomość dotyczącą braku wstecznej kompatybilności w PlayStation VR 2. Entuzjaści wirtualnej rzeczywistości nie będą w stanie zagrać we wcześniej kupione tytuły, co bezsprzecznie może odbić się na zainteresowaniu nową technologią.

Sprawy nie pozostawią jednak niektóre studia deweloperskie, które najprawdopodobniej pracują nad przeniesieniem swoich pozycji z PS VR na PS VR2. PSVR Without Parole, czyli kanał YouTube systematycznie prezentujący nowe informacje o PlayStation VR 2, skontaktował się z twórcami i podzielił się wiadomościami:

„Ale zobaczymy! Mnóstwo deweloperów pracuje właśnie nad wersjami PSVR2 swoich gier na PSVR1! :D”.

Mając na uwadze fakt, że porty są w naszej branży czymś zwyczajnym, opisana strategia nie powinna nikogo dziwić, choć brak wstecznej kompatybilności niesie ze sobą pozytywne i negatywne konsekwencje. Zespoły mogą ulepszyć gry, wykorzystać nowy kontroler i zapewnić dogłębniejsze doświadczenie, lecz możemy przypuszczać, że część „ulepszonych” wersji będzie po prostu płatnych.

To zrozumiałe, że za pracę należy się zapłata, ale szkoda, że gracze nie będą mieć możliwości wyboru – czy zagrają w bezpłatną wersję (bazującą na wstecznej kompatybilności) bez poprawek lub zapłacą za nowe wydanie.

Źródło: Gamingbolt

Komentarze (109)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper