Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 26.08.2014 08:14
Imperium Google przyblokowane - to Amazon wykupił Twitch!
945V

Imperium Google przyblokowane - to Amazon wykupił Twitch!

Na początku sierpnia pisaliśmy o nowych, kontrowersyjnych metodach blokowania filmów umieszczanych na serwerach Twitch, które kojarzyły się z patentami wykorzystywanymi przez Google w serwisie YouTube. Okazuje się jednak, że platformę Twitch wcale nie wykupiło Google, lecz inny elektroniczny gigant...

Wszyscy wskazywali na możliwość wykupienia Twitch przez Google. Okazuje się jednak, że tym razem nie dojdzie do dalszego poszerzania imperium giganta z Mountain View w Kalifornii. Pieniądze na Twitch wyłożył bowiem Amazon, co potwierdziła w oddzielnych komunikatach korporacja z Waszyngtonu, jak i sam zarząd Twitch. Amazon podał w oficjalnym komunikacie, że na wykupienie wszystkich akcji Twitch przeznaczono 970 mln dolarów. Wszystkie szczegóły przejęcia zostaną sfinalizowane pod koniec 2014 r.

Co to dokładnie oznacza dla Twitch i graczy jeszcze nie wiemy. Faktem jest jednak, że Amazon już wymógł na rzeczonej platformie zmianę podejścia do praw autorskich dotyczących muzyki w filmikach. Pisaliśmy na ten temat szerzej w tym miejscu. Co dalej? Ciekawe jest zaangażowanie Amazon w branżę gier wideo. Warto przypomnieć, że Amazon wystąpił z własną inicjatywą "pudełka do gier", które streamuje zawartość z zewnętrznych serwerwów.

źródło

Tagi: amazon gameplay google stream Twitch