Assassin’s Creed Hexe nie będzie grą RPG. Ubisoft szykuje zupełnie nowe doświadczenie

Gry
2610V
Assassin’s Creed Hexe
Iza Łęcka | 12.09.2022, 10:34

Na Assassin’s Creed Hexe przyjdzie nam zaczekać kilka lat, jednakże nie powinniśmy oczekiwać opowieści na dziesiątki godzin. Tytuł okaże się sporym odświeżeniem dla serii i będzie rozwijany obok części o kodowej nazwie Red.

W miniony weekend francuski gigant branży podzielił się swoimi planami dotyczącymi najbliższych przychód serii Assassin’s Creed – Assassin’s Creed Mirage zaoferuje krótszą opowieść, natomiast Assassin’s Creed Red będzie następną okazałą produkcją rozbudowującą uniwersum. W kolejnych latach zagramy w produkcję o kodowej nazwie Hexe, której skala może przypominać Mirage.

Dalsza część tekstu pod wideo

Assassin’s Creed Hexe nie będzie następną pozycją z gatunku RPG – Marc-Alexis Côté, wiceprezes i producent wykonawczy serii Assassin's Creed, zaznaczył podczas rozmowy z IGN, że nie każdy debiut musi być wielkim RPG:

„Myślę, że to podejście Infinity pozwala nam również na różne doświadczenia o różnych rozmiarach. Nie wszystko musi być 150-godzinnym RPG, prawda?”

Hexe zaoferuje „inne doświadczenie pod względem struktury gry oraz rozgrywki”. Podczas dyskusji z dziennikarzem VGC, Côté wspomniał, że deweloperzy chcą rozwijać jedną produkcję z gatunku RPG przez kilka lat (w tym wypadku Red) i oferować inne produkcje (Hexe). 

„Jedną z rzeczy, których nauczyliśmy się dzięki Origins, Odyssey i Valhalli jest to, że nie musimy wychodzić z grą RPG co roku. Te produkcje "mają znacznie dłuższy ogon" i mogą podtrzymać zaangażowanie oraz zainteresowanie graczy przez długi czas, zwłaszcza jeśli dobrze je wspieramy poprzez nasze działania po premierze”.

Assassin’s Creed Red miałby zadebiutować w 2025 roku, tymczasem oczekiwanie na Hexe nie powinno zająć aż tak dużo czasu – deweloperzy podkreślają, że prace nad pozycją są na nieco wcześniejszym etapie, ale ostatecznie gry będą „żyły równolegle”. Możemy przypuszczać, że Hexe trafi na rynek w 2026 roku, kiedy Ubisoft będzie wciąż rozbudowywał Red.

Źródło: Gamingbolt

Komentarze (49)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper