Sony pokazało gamingowy sprzęt do smartfona. Japończycy przygotowali nietypową propozycję

Smartfony
4040V
Xperia Stream for Xperia 1 IV
Iza Łęcka | 12.09, 07:41

Sony nie pokazało gamingowego smartfona, natomiast opracowało specjalną nakładkę do Sony Xperii 1 IV, dzięki której urządzenie podłączymy do różnych sprzętów, jednocześnie ciesząc się pełną wygodą podczas rozgrywki.

Japończycy zaprezentowali Sony Xperia 1 IV w maju, a w czerwcu sprzęt trafił do sprzedaży. Producent ma znacznie bardziej rozbudowane plany wobec modelu i pragnie uczynić z niego prawdziwą gamingową maszynę. Na specjalnym wydarzeniu pokazano właśnie „Xperia Stream dla Xperii 1 IV”.

Pod tą tajemniczą nazwą kryje się etui, które ma zapewnić pewny chwyt, choć to tylko jedna z jego cech – twórcy uwzględnili chłodzenie, a dzięki dużemu wentylatorowi nawet podczas bardzo intensywnej rozgrywki smartfon będzie utrzymywał odpowiednią temperaturę. Dodatkowo gracze powinni liczyć na stabilniejszy gameplay:

„Optymalizacja chłodzenia i uwolnienie mocy dzięki funkcji Game enhancer:

Game enhancer wyświetla stan Twojego urządzenia i automatycznie steruje wentylatorem, gdy potrzebne jest chłodzenie - możesz też ręcznie dostosować prędkość obrotową wentylatora. Regulując w ten sposób temperaturę urządzenia, Game enhancer pomaga ustabilizować wydajność w grach. Oferuje również thermal boost, ustawienie dedykowane dla Xperia Stream, które umożliwia telefonowi radzenie sobie z wyjątkowo wymagającymi obciążeniami, takimi jak gry o wysokiej rozdzielczości i wysokiej liczbie klatek na sekundę”.

Do telefonu połączymy także HDMI (pełne wsparcie 120Hz), słuchawki (3,5mm jack), USB-C do ładowania, a także... Przewodowy Internet. Port LAN sprawi, że gracze będą cieszyć się bardzo stabilnym połączeniem. 

Aktualnie nie potwierdzono ceny Xperia Stream for Xperia 1 IV, lecz mam pewną wątpliwość co do zasadności przygotowania takiej propozycji? Producent podkreślił, iż model został opracowany w kontakcie z najlepszymi esportowcami, których potrzeby powinny zostać zaspokojone. Trzeba pamiętać, że ze względu na swoje wymiary oraz zastosowane porty propozycja nie będzie kompatybilna ze wszystkimi smartfonami dostępnymi na rynku, a jest przeznaczona wyłącznie dla Xperii.

title

title

title

title

title

Źródło: Sony

Komentarze (66)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper