Tomb Raider i Legacy of Kain w rękach Crystal Dynamics. Studio przejęło prawa do IP

Gry
1784V
Tomb Raider
Iza Łęcka | 08.09.2022, 09:58

Crystal Dynamics nie jest już częścią Square Enix, jednakże ma do przekazania kolejną ważną wiadomość. Studio nabyło prawa do rozwijanych IP, dzięki czemu może komfortowo kontynuować prace nad nowym Tomb Raiderem czy też planować powrót serii Legacy of Kain.

Pod koniec zeszłego miesiąca Embracer Group oficjalnie przejęło zachodnie studia i IP należące do Square Enix, a z pozyskanych zespołów utworzyło nową grupę operacyjną. Tym samym stało się jasne, że deweloperzy pracujący w amerykańskim przedsiębiorstwie będą rozwijać między innymi nowe odsłony przygód Lary Croft. W najnowszym wpisie przedstawiciele zespołu poinformowali, że zdobyli dwa IP:

„CRYSTAL DYNAMICS PRZEJMUJE KONTROLĘ NAD SWOIMI NAJBARDZIEJ UKOCHANYMI GRAMI

Z przyjemnością informujemy, że firma Crystal Dynamics przejęło kontrolę nad kilkoma markami gier - w tym TOMB RAIDER i Legacy of Kain - od poprzedniego właściciela gier, firmy Square Enix Limited”.

Ekipa ma prawa nie tylko do gier należących do marki, ale posiada dostęp do rozgrywki oraz danych związanych z produkcjami. Ogłoszenie wydaje się całkiem interesujące, jeżeli weźmiemy pod uwagę dalsze działania holdingu – jeśli Embracer Group chciałoby sprzedać amerykańskie studio, wydaje się jak najbardziej prawdopodobne, że deweloperzy zatrzymają IP.

Warto przypomnieć, że Crystal Dynamics tworzy pierwszą część serii Tomb Raider na silniku Unreal Engine 5. W ostatnim czasie ujawniono szereg intrygujących szczegółów na temat projektu, lecz autorzy szybko zareagowali i zablokowali dostęp do materiału.

Źródło: Resetera

Komentarze (45)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper