PS5 z nowymi funkcjami. 1440p w aktualizacji promowane przez Japończyków

News
4163V
PlayStation 5 logo
Iza Łęcka | 07.09, 11:21

Sony właśnie wydało świeżutką aktualizację firmware do PS5. Obecnie wszyscy użytkownicy konsoli sprawdzą rozdzielczość 1440p, lecz to dopiero przedsmak udogodnień oferowanych przez producenta. Pliki wylądowały na serwerach.

Po szybkich testach nowości Sony ogłosiło wydanie nowej aktualizacji systemu do PlayStation 5. Głównym aspektem firmware’u ważącego 1,086 GB jest bez wątpienia możliwość rozgrywki w rozdzielczości 1440p, choć Japończycy wspominają jeszcze o kilku zmianach. We wpisie na blogu PlayStation Hideaki Nishino, starszy wiceprezes ds. doświadczeń na platformie, podzielił się szczegółami.

Wyszukiwanie w serwisie YouTube za pomocą poleceń głosowych

W ramach najnowszej aktualizacji przedsiębiorstwo zapewniło możliwość wyszukiwania materiałów w serwisie YouTube za pomocą poleceń głosowych. Niestety, funkcja Voice Command będzie na razie dostępna w języku angielskim dla graczy PS5 z kontami zarejestrowanymi w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Nowe funkcje aplikacji PS App

Uruchamianie sesji PS Remote Play za pośrednictwem PS App – za pomocą aplikacji będzie możliwe włączenie PS Remote Play na urządzeniach z systemem iOS i Android.

Prośba o Share Screen – gracze mogą poprzez aplikację poprosić znajomego o udostępnienie ekranu.

Zmiany dotyczące aplikacji zostaną wprowadzone jeszcze w tym miesiącu, a producent przypomina o konieczności posiadania stosownych programów.

Tak prezentują się wcześniej zapowiedziane nowości:

PS5 ze wsparciem rozgrywki w 1440p

Japończycy przekazali, że beta wprowadzi obsługę wyjścia wideo HDMI 1440p – gry mogą automatycznie wprowadzić rendering do 1440p, natomiast tytuły w wyższej rozdzielczości (dla przykładu 4K) skorzystają z ulepszonego antyaliasingu poprzez supersampling do rozdzielczości 1440p.

PS5 nowości - 1440p

Gamelisty

W Bibliotece gier będziemy mogli tworzyć „listy”, które wyglądają jak typowe foldery – dzięki nim łatwo i szybko zajmiemy się uporządkowaniem posiadanej kolekcji produkcji. W jednym miejscu możemy trzymać maksymalnie 100 tytułów i stworzyć 15 list.

PS5 nowości - foldery

Porównywanie dźwięku 3D i dźwięku stereofonicznego

Nowa opcja PS5 pozwoli na odsłuchanie i porównanie różnic między dźwiękiem 3D i stereo na tym samym ekranie, by następnie wybrać preferowane ustawienie.

PS5 nowości - dźwięk

Łatwiejszy dostęp do rozpoczętych aktywności 

Gracze otrzymają możliwość płynnego przejścia do rozgrywki i rozpoczęcia w miejscu, w którym się skończyło – firma zapewni opcję „Resume Activity”.

PS5 nowości - wróć do gry

Prośba o uruchomienie Share Screen

Wśród funkcji społecznościowych pojawi się opcja wysłania prośby do członków grupy o rozpoczęcie dzielenia ekranu rozgrywki. 

title

Powiadomienie o dołączeniu do gry

Gdy dołączysz do imprezy, w której jeden z jej uczestników gra w konkretną produkcję, do której możesz dołączyć, otrzymasz teraz powiadomienie. 

title

Wysyłanie naklejek i wiadomości głosowych w Game Base

W karcie gry będziemy mogli wysyłać naklejki i wiadomości głosowe do swoich grup.

title

Wyświetlanie profili nowych znajomych 

Po zaakceptowaniu prośby o dodanie do znajomych na liście (Otrzymane) można teraz wyświetlić profil nowego znajomego w sekcji Zaakceptowane prośby.

Źródło: PlayStation

Komentarze (111)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper