Sony inwestuje w młode talenty ze „społeczności historycznie pokrzywdzonych”. Milionowe wsparcie

Gry
682V
Fundusz PlayStation Career Pathways
Iza Łęcka | 07.09.2022, 09:33

Branża gier liczy sobie już kilka dekad, ale nie pozostaje obojętna na zmiany zachodzące w społeczeństwach. Jedna z niezwykle ważnych inicjatyw Sony próbuje przeciwdziałać rasizmowi oraz ksenofobii, umożliwiając zdolnym, młodym ludziom z różnych grup rozpoczęcie pracy przy tworzeniu gier. Fundusz Geralda A. Lawsona w USC Games otrzymał milionową pomoc od japońskiego giganta branży.

W 2020 roku Grupa Sony założyła Globalny Fundusz Sprawiedliwości Społecznej (Global Social Justice Fund), którego głównymi celami było wspieranie sprawiedliwości społecznej oraz inicjatyw antyrasistowskich na całym świecie. Wartość fundacji jest szacowana na 100 mln dolarów, spośród których już 11 mln dolarów zostało przekazanych przez Sony Interactive Entertainment z myślą o młodych talentach marzących o karierze w branży gier.

Dalsza część tekstu pod wideo

Sony zwraca szczególną uwagę na różnorodność oraz inkluzywność w środowisku gamingowym, dlatego też w ramach Programu Ścieżki Kariery PlayStation wprowadziło nowe stypendia i nawiązało kontakt z kolejnymi organizacjami – między innymi wspierającymi społeczność czarnych. Zgodnie z założeniami inicjatywa ma wpłynąć na pomoc młodym pochodzącym z mniej uprzywilejowanych grup.

„Poprzez SIE Social Justice Initiative oraz Ścieżki Kariery PlayStation wspieramy organizacje i działania skupiające się na zwiększaniu możliwości edukacyjnych i zawodowych dla społeczności historycznie pokrzywdzonych. Naszym celem jest zapoczątkowanie nowej ery kreatywności, rozwoju i wzrostu w branży gier, która pozwoli na większą różnorodność i reprezentację” - przyznała Tiffany Johnson, starsza dyrektor i globalna szefowa działu DE&I w Sony Interactive Entertainment.

Obecnie fundacja przekazała 3 mln dolarów na rzecz Funduszu Geralda A. Lawsona w USC Games, najlepszego programu przygotowującego do tworzenia gier oraz treści związanych z mediami na Uniwersytecie Południowej Kalifornii. Jednostka jest liderem rankingu Princeton Review w kategorii kierunków studiów związanych z branżą gier od ponad 10 lat.

„Reprezentacja w grach ma znaczenie. Mamy nadzieję, że USC Games Lawson Fund wspierane przez program PlayStation Career Pathways zainspiruje inne korporacje, wydawców i deweloperów do sięgnięcia po nas i zainwestowania w rozwiązanie chronicznego problemu, z którym branża zmaga się od początku swojego istnienia” - stwierdził Jim Huntley z USC Games (za GamesBeat).

Źródło: PlayStation

Komentarze (43)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper