Ojciec Xboksa, Seamus Blackley, nie jest pewny przyszłości konsol, jakie dziś znamy

Gry
1438V
Seamus Blackley
Kajetan Węsierski | 04.09.2022, 08:30

Wszyscy zdajemy sobie doskonale sprawę, jak szybko mija czas oraz jak bardzo przekłada się to na błyskawiczny rozwój wielu dziedzin. Jedną z tych, gdzie dynamika zmian jest największa, jest oczywiście technologia - w tym nasze ukochane gry wideo. Przez minione dekady deweloperzy przeszli tak długą drogę, że wydawać by się mogło, iż trwa ona od wieków. W praktyce jest jednak inaczej i trudno określić, gdzie nas to zaprowadzi.

Podobnego zdania jest sam Seamus Blackley - oryginalny twórca Xboksa, który miał okazję wystąpić niedawno w Xbox Expansion Podcast. Poruszono tam temat przyszłości, a dokładniej rzecz biorąc tego, co może czekać nas w najbliższych latach, jeśli chodzi o branżę gier. Doświadczony mężczyzna postanowił podzielić się nieco swoimi spostrzeżeniami na temat tej działki oraz jego własną perspektywą na to, w jakim kierunku wszystko zmierza:

Nintendo to najłatwiejszy przypadek, ale to, co oznaczają Xbox i PlayStation – jako firmy zbudowane na dostarczaniu zaawansowanego sprzętu, który obsługuje gry – jest naprawdę wątpliwe. Trudno jest zobaczyć, w jakim kierunku zamierzają zmierzać.

Czy dalej będziemy mieć lokalne komputery? To znaczy, czy będziesz mieć urządzenie, czy tylko odtwarzacz usług, które są obliczane gdzieś indziej, na podstawie danych przechowywanych w jeszcze innym miejscu. Już teraz trochę tak to wygląda.

Musisz upewnić się, że Twoja firma nie jest zależna od niczego, co może zniknąć. To nie znaczy, że zniknie - nie chodzi o to, że konsole się skończą, ale *jeśli* tak będzie, musisz być na to gotowy.

Jest to bez dwóch zdań ciekawa opinia i choć Seamus nie powiedział wprost, że konsole mogą zniknąć, to z jego wypowiedzi można wnioskować, że uważa, iż jest szansa, że rzeczywiście na pewnym etapie do tego dojdzie. Dajcie znać, jak Wy zapatrujecie się na taką ewentualność i jak postrzegacie przyszłość naszej branży - w którym kierunku to wszystko pójdzie i w jaki sposób będzie wyglądać za dekadę, bądź dwie.

Źródło: Pure Xbox

Komentarze (86)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper