Penny Blood i Armed Fantasia to duchowi spadkobiercy Wild Arms i Shadow Hearts. Gameplay i sukces Kickstartera

News
308V
Penny Blood
Bartosz Dawidowski | 31.08, 11:20

Na fanów starszych jRPG-ów czeka kolejna, wielka atrakcja. Okazuje się, że twórcy Wild Arms i Shadow Hearts tworzą nowe roleplaye i potrzebują naszego wsparcia.

Deweloperzy Wild Arms i Shadow Hearts, Matsuzo Machida i Akifumi Kaneko, pracują nad duchowymi spadkobiercami tych znanych serii jRPG. Japońscy twórcy uruchomili podwójną akcję zbiórki na Kickstarterze, prosząc o wpłaty jednocześnie na obie produkcje, czyli na Armed Fantasia (tytuł w konwencji Wild Arms) oraz na Penny Blood (RPG utrzymane w stylu „gotyckiego horroru”, przypominające Shadow Hearts). Gry mają pojawić się na PC i "na konsolach".

Już w tej chwili można powiedzieć, że zbiórka się powiodła. W zaledwie 1 dzień uzyskano wymaganą kwotę na stworzenie obu projektów, czyli ok. 3,5 mln zł. Obecnie 7280 osób wpłaciło już prawie 4,5 mln zł na Kickstarterze a do końca zbiórki pozostało jeszcze 30 dni. 

Uruchomieniu zbiórki pieniędzy towarzyszy materiał wideo, który czeka na was poniżej. Możemy w nim zobaczyć m.in. Machidę Matsuzo, głównego projektanta marki Shadow Hearts, który opowiada o głównych założeniach obu projektów. W 3 minucie nagrania pojawia się krótka zajawka Armed Fantasia, projektu nawiązującego do klimatu Wild Arms. Deweloperzy zaprezentowali nawet gameplay z tego przedsięwzięcia, m.in. turowe walki i eksplorację westernowych krajobrazów.

Sekcja poświęcona Penny Blood zaczyna się od 4:40 w poniższym klipie. W przypadku tego projektu, stanowiącego duchowego spadkobiercę Shadow Hearts, również możemy przyjrzeć się systemowi walki. Nie brakuje w nim wizytówki marki, czyli motywów wymagających dobrego timingu (dla zwiększenia zadawanych obrażeń). W 5 minucie nagrania możemy się nawet przyjrzeć starciu z wielkim bossem.

Wygląda to świetnie w akcji – w szczególności Penny Blood robi wrażenie mrocznym klimatem. Pozostaje czekać na dalsze doniesienia o tych ciekawych projektach. Zapewne pojawi się jeszcze wiele ogłoszeń, w miarę jak zbiórka na Kickstarterze będzie się dalej rozkręcać.

Źródło: https://hardcoregamer.com/news/major-dual-rpg-kickstarter-launched-for-armed-fantasia-and-penny-blood/426901/

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper